Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepnięty żylak odbytu


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam serdecznie, W maju br stwierdzono u mnie zakrzepniętego żylaka odbytu.Krwawień z odbytu nie miałam. Jedynie silny ból przy siadaniu, wstawaniu i wypróżnianiu odczuwałam. Leczono mnie farmakologicznie (maści, tabletki, czopki, nasiadówki).Wydawało się, że jestem wyleczona, lecz w lipcu znów pojawił się ból odbytu.W sierpniu br pojawiły się drobniutkie plamy na papierze toaletowym, po wypróżnieniu.Ból przy oddawaniu stolca i jakiś czas po oddaniu pozostawał.Ponadto odczuwałam w odbycie jakby wędrującą *kuleczkę*, która nie może się przecisnąć.Kolejna kontynuacja maści. W listopadzie - b. duże krwawienie z odbytu podczas wypróżnienia.Dziś przy oddawaniu stolca odczuwam ból, a po boli mnie wewnątrz, w taki sposób jakbym miała tam jakąś szczelinę i gdy dochodzi do niej powietrze to następuje silny ból.Ściskający. Pojawia się to po wypróżnieniu, w regularnych odstępach-nie ciągle i trwa do następnego dnia. Panie Doktorze, - diagnozą jest zakrzepnięty żylak odbytu - trwa to od maja- czy Pan z mojego opisu może coś wywnioskować więcej? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi dokładnie określić co może to być bez badania bezpośredniego. Leczenie zachowawcze wykrzepiałego żylaka odbytu czasami jest nieskuteczne i wtedy jedynym skutecznym sposobem jest operacyjne pozbycie się problemu. Należy z tym problemem udać się do chirurga najlepiej proktologa, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Dziękuję za informację. Panie Doktorze, a skąd pojawia się w odbycie zakrzepnięty żylak? dodam, iz wczesniej nie miałam żadnych problemów,a jak stwierdzono od razu był zakrzepnięty. Dodam, iż nie rodzilam dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Rozumiem. Za 2 dni wybieram się do chirurga (ogólnego) do którego chodzę od początku dolegliwości, jak Pan myśli, może bezpośrednio lepiej udać się od razu do proktologa, o ktorym Doktór wspomina? jak wygląda takie badanie u proktologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zakrzepniętego guzka, nie odczuwam z tego powodu większych dolegliwości,na poczatku swędziało, stosuje czopki i masci, obrzęk znikł,ale guzek krwawy został choc troszke zwiędnięty,ale pod palcem jest twardawy,czy możliwe ze sam ustąpi? wizytę u proktologa mam dopiero za trzy miesiące bo takie kolejki. Czy można cos samemu z tym zrobić? Bardzo prosiłą bym Pana doktora o odpowiedz. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×