Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony 17 OH progesteron


Gość onpo20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Odebrałem dziś zaległy wynik 17 OH progesteron. Niestety podane normy obowiązują tylko kobiet jak widzę i są następujące: f.folikularna 0,3-1 f. lutealna 0,2-2,9 3 trymestr ciąży 0,4-15,4 po acth ,3,0 Mój wynik to 2,2 ng/mol Normy podane na str. intern 0,9-3,9 nmol/l (30-130 ng/dl). przelicznik ng/ml x 3,180 = nmol/l Z moich obliczeń 2,2x3,18= 6,99 nmol/l (norma 3,9) Proszę powiedzieć czy dobrze przeliczyłem te normy i czy to prawie dwukrotne przkroczenie normy świadczy tylko o czymś bardzo złym?? Jak może doktor pamięta wcześniejsze hormony były w normie. Bardzo proszę jeśli to możliwe o szerszą odpowiedź bo nie wytrzymam ze swoimi objawami do wizyty u lekarza. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moje ostatnie pytania dotyczące hormonów które doktor mi sugerował,więc jeśli można prosiłbym jeszcze o tą jedną odpowiedź, resztę będę konsultował już ze swoim lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam O czym może świadczyć podwyższony 17 OH progesteron Moj wynik to 2,2 a norma 1,4 czyli wzrost jest wyraźny. Byłem u swojego lekarza ale po obejrzeniu badań morfologii rtg jakby nie podjął tematu hormonu, który mnie niepokoi ze względu ma podwyższoną temperaturę i chudnięcie które trwa już od ok 2 miesiące. Z jakimi chorobami może się to wiązać, bo już nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stężenie 17 oh progesteronu może świadczyć o zaburzeniach w funkcjonowaniu nadnerczy. Patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/17-OH-progesteron http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/7 Tym problemem musi zająć się endokrynolog. Być może konieczne będzie jeszcze wykonanie TK jamy brzusznej (z oceną nadnerczy). O diagnostyce zadecyduje endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×