Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obliteratio ostii externi colli uteri


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o przetłumaczenie obliteratio ostii externi colli uteri.cervicitis chronica medicori gradu et erosio vera portionis vaginalis colli uteri.ovula nabothi portionis vaginalis colli uteri.structura histologica epithelli paraepidermalis colli uteri normmalis.leiomyomata corporis uteri partim in statu hyalinisationis.endometrium in stadio secretionis et adenomyosis fokalis parietis corporis uteri.lineae excisiones chirurgicae adnexorum normalis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarośniecie ujścia zewnętrznego szyjki macicy. Przewlekłe zapalenie szyjki macicy stopnia średniego i nadżerka prawdziwa części pochwowej szyjki macicy. Pęcherzy Nabotha części pochwowej szyjki macicy. Struktura histologiczna nabłonka przynaskórkowego szyjki macicy normalna. Mięśniakowatość trzonu macicy częściowo w stadium hyalinizacji (czyli zwłóknienia szklistego). Śluzówka macicy w stadium wydzielania i gruczolistości ogniskowej części trzonu macicy. Linia cięcia chirurgicznego przydatków prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż.mam jeszcze jedno pytanie. 10 listopada mialm operację usunięcia macicy bez przydatkow,14grudnia poszłam do kontroli do ginekologa i lekrz stwierdzil ze na lewym jajniku powstala torbiel owymiarach 3,5cm/2,8cm miałam zrobić badanie Ca125 i wynik wyszedł 54,08 jest to wynik powyzej wartosci referencyjnych.do kontroli mam przyjsc za miesiac boję się czy jest tocos niepokojacego? Prosze o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do badania CA 125 nie koniecznie musi to być wynik świadczący o nowotworze, może to być zwykły stan zapalny patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/25 Wartość badania nie przekracza znacznie normy (w przypadku raka zazwyczaj wynik przekracza kilkakrotnie normę). Torbiel nie jest duża i zapewne ginekolog podejmie próbę jej leczenia farmakologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×