Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne na szyi


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek

Hey.mam pytanie. poniewaz juz ok pól roku temu wyczyłem u siebie na szyji ze mam chyba powiekszone wezły chłonne.sa one tylko po 1 stronie a mianowicie lewej.napewno jest jeden ktory sie przesuwa i drugi ktory sie ni przesuwa i jest miekszy no i moze sa jeszcze dwa .wszystkie sa małe ale da sie je wyczuc.po prawej nic niema.moze te wezły chłonne moze sa powiekszone od tego ze mam troche zeby zepsute.bo tak np po lewej stronie mam pod zebem chyba rope i to juz raczej od ok pół roku .taka górka mi wyskoczyła pod zebem i niekiedy z niej mi leci cos zółtawego,tak jakby ropa.detysta mi robil zeba i potem własnie ona wyskoczyła i kiedys bolala ale teraz nie tylko jest sobie.te wezły sa a napewno 3 zaraz pod szczeka prawie i jeden troche bardziej w bok od szyji a ostatni tak w jej połowie i on sie własnie przesuwa.byłem z tym u lekarza i powiedział ze to od tego zeba czle niewiem.dodam ze byłem juz na wielu badaniach typu kolnoskopia,gastroskopia ,tk,ekg itp wszystko normalnie wyszło tylko oprucz gastroskopi bo tam wyszło ze mam polipa małego i w lutum ide go usunac.wsumie wuszło z tego wszystkiego ze chyba mam nerwice jakas bo sobie sam szukam choroby o i jeszcze chyba zespół jelita drazliwego.wracajac do tych wezłow to w pachwinach tez mam takie małe kulki tylko ze jak sie kilku kolegow pytałem czy tez takie tam maja to powiedzieli ze tak.niemam zadnych nocnych potów ani nic z tym zwiazanego .to od czego te wezły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Całkiem prawdopodobne, że powiększone węzły powiększone są odczynowo od zęba. Lekarz powinien zastosować antybiotykoterapię, ostatecznie pobrać węzeł chłonny bo badania histopatologicznego. Można udać się na konsultację do laryngologa, szczególnie jeśli pali Pan papierosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Witam Niecałe 2 miesiące temu zauważyłem u siebie wyczuwalny węzeł chłonny na szyi. Nie przejąłem się tym zbytnio gdyż węzeł nie był duży i 2 tyg. wcześniej miałem infekcję (katar + mocny ból gardła). Miesiąc temu ból gardła powrócił i zauważyłem, że powiększone są 2 węzły (blisko siebie, odległość ok 1-2 cm). Prawdę mówiąc jest szansa, że obydwa były powiększone już za pierwszym razem - nie doszukiwałem się wtedy kolejnych węzłów. Węzły pozostały powiększone do dziś, na pewno nie powiększyły się, być może minimalnie zmalały ale może to być moje złudzenie. Byłem z nimi u lekarza ogólnego - stwierdził, że nie ma się czym przejmować, są małe i przyjść jeśli by się powiększały. W tym tygodniu zrobiłem badanie USG węzłów, oto opis: *Na karku i wzduż krawędzi obu mięśni MOS uwidoczniono liczne węzły chłonne o dł. do 14 mm. Węzły chłonne z zatokami tłuszczowymi - najpewniej pozapalne*. Dodam tylko, ze w momencie badania znów miałem lekką infekcję gardła... Moje pytanie - czy pod kątem zmian nowotworowych powyższe badania powinny mnie uspokoić czy też powinienem wykonać dalsze badania - jeśli tak to jakie i do jakiego specjalisty się zgłosić? W jakim czasie te węzły powinny zniknąć i czy może być tak, że pozostaną mniej więcej obecnej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno najpierw trzeba mieć pewność, że zostały wyleczone wszystkie stany zapalne, aby móc prawidłowo diagnozować takie powiększone węzły chłonne. Jeśli zostanie zlikwidowane ognisko zapalne w przeciągu 2-3 tygodni węzły powinny zmniejszyć się, ale nie muszą całkowicie zaniknąć (mogą pozostać powiększone pozapalnie). Jeśli do tego nie dojdzie trzeba rozważyć wykonanie biopsji węzłów chłonnych lub nawet wycięcie pojedynczego węzła celem poddania go dokładnej diagnostyce histopatologicznej. Najlepiej, aby o tym zadecydował onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jakiś 1,5 miesiąca góra 2 mam powiększone węzły chłonne szyi. Znajdują one się po bokach szyi i u dołu szyi. Są miękkie, przesuwalne i wielkości tak ok. 5-8 mm, nie więcej jak 1 cm. Morfologie robiłem- w normie, Ob również w normie, CRP również w normie. Żadnych niepokojących objawów nie mam. Mam się czym martwić ? Jak robiłem USG to w opisie pisze POWIĘKSZONY ODCZYNOWO. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem od czego mogą być te węzły chłonne na szyi. Byłem dziś u laryngologa - zapalnie gardła, ucha -wyciek ropny,katar ropny itd. Dziwne tylko, że tak długo są powiększone. Może dlatego że nie leczone przez te 2 miesiące?. Ale to mnie już troszke uspokoiło. Tyle, że nie wiem dlaczego mam też węzeł chłonny na prawej ręce - wielkości 12 mm- robiłem USG- POWIĘKSZONY ODCZYNOWO, we wnęce wzmożone przepływy. Hematolog obejrzał USG i stwierdził, że to nie groźny węzeł (mowa o tym na ręce). Znajduję się on mniej więcej na prawym bicepsie, na zewnętrznej stronie, tak z 5 cm od zgięcią ręki. Dziwi mnie może nie sam węzeł, lecz jego położenie. Czy przez taką infekcje jak opisałem wyżej może się tu pojawić( na prawej ręce) ?Dodam, że akurat to właśnie w prawym uchu mam stan zapalny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozpaczona

Witam:( mój synek ma 3 węzły chłonne a lekarze nic z tym nie robią. Na usg dowiedziałam, że jeden węzeł koło krtani może zaduśić syna a lekarz Chirurg nawet nie dał antybiotyku i wysłał mnie do innego lekarza. Ja już od poniedziałku nie sypiam boje się o syna a ten Chirurg po prostu zakończył leczenie dziecka a nawet nic mu nie pomógł !!!!!!!!!co ja mam robić ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry..potrzebuje pomocy..stylu szyji po lewej stronie oklo roku mam wyczuwalny guz...raz jest mniejszy raz wiekszy czasem nie jest wcale wyczuwalny...czasem czyje go bardzo a raczej czuje duzy dyskonfort ze to cos tam jest...nie wiem czy to guz czy powiekszony wezel chlonny..i bardzooooo mnie to martwi..bylam z tym u lekarza ale nie zrobil mi zadnych badan powiedzial ze niektorzy tak poprostu maja..martwie sie i nie iwem co mam o tym myslec..pomocy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam już od ponad półtora roku mam powiekszone węzły chłonne w okolicach szyi, żuchwy, są wielkości 1-2,5 cm, przez pół roku były odczuwalne, teraz czasami mam taki uczucie że są, bo boleścią tego nazwać nie mogę.. zaczeło się od infekcij, ale już tyle czasu mineło i nie wiem co o tym myśleć, moje płytki krwi sa w okolicach 100, jestem już półtora roku pod obserwacja hematologa i nic z tym nie robi na usg jamy brzusznej wszystko jest ok, a na szyi to poprostu wyszły że są.. dlaczego tyle czasu się utrzymyją? czemu czasami dają znak o sobie? co to może być? jaka przyczyna? proszę o pomoc//..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wpadajcie w panikie, a juz w ciagu 5 miesiecy przeszedlem raka jelit, jader, oka a teraz mam przerzuty - oczywiscie wszystko w moich myslach bo jestem hipochondrykiem : ( Nikomu tego nie polecam, niszczy zycie i relacje z bliskimi... nie szukajcie u siebie chorob na sile, lekarze wiedza lepiej : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×