Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

witam,mam pytanie 10 dni temu miałem robioną operacje kręgosłupa w odcinku lędzwiowymL4,L5 wszystko było ok jak byłem w szpitalu na kroplówkach przeciw bólowych jednak po powrocie do domu codziennie rano przeżywam horror ból jest tak tak duży że wstanie z łóżka zajmuje mi ok,20min,boli kręgosłup z promieniowaniem na pośladki i obie nogi do tego stopnia że trudno mi jest chodzić ale gdy to *rozchodze* w ciągu dnia to ból się znacznie zmniejsza prosze o rade czy to jest normalne po operacji? wiem że troche musi boleć ale czy aż tak? z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Krzyśka-moim zdaniem takiego bólu nie powinneś mieć.Ja też jestem po operacji, już 4 miesiące i czegoś podobnego nie miałam.Z każdym dniem było lepiej,zresztą po powrocie do domu brałam leki przeciwbólowe tylko 3 czy 4 doby i do tej pory jestem bez.Powinneś to raczej zgłosić lekarzowi,a masz implanty czy co?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Do lekarza jestem zapisany dopiero na poczatek kwietnia pużniej rehabilitacja miałem powiekszenie przestrzeni międzykręgowych i usunięcie dysku bez implantu wczoraj wziełem leki p.bólowe i rano jakoś działam ZOBACZYMY CO BEDZIE DALEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam,mam pytanie 14 dni temu miałem robioną operacje kręgosłupa w odcinku lędzwiowymL4,L5 wszystko było ok jak byłem w szpitalu na kroplówkach przeciw bólowych jednak po powrocie do domu codziennie rano przeżywam horror ból jest tak tak duży że wstanie z łóżka zajmuje mi ok,20min,i wchodzenie po schodach to często masakra boli kręgosłup z promieniowaniem na pośladki i obie nogi do tego stopnia że trudno mi jest chodzić ale gdy to *rozchodze* w ciągu dnia to ból się znacznie zmniejsza prosze o rade czy to jest normalne po operacji? wiem że troche musi boleć ale czy aż tak? z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysiu. Jestes dopiero 14 dni po operacji to normalne, ze boli. Osobiscie nie znam ludzi, ktorzy nie czuje w ogole bolu po operacji. Moj maz jest 2 miesiace po operacji i wciaz go boli, ma tak: jeden tydzien bez tabletek (znosi bol) drugi juz czopki, ketanol itp. Po miesiacu od operacji mozna chodzic na basen ale max 2x w tygodniu po 10min, plywac na plecach. Pod warunkiem, ze nie boli w trakcie. Unikaj chodzenia po schodach, bo to Ci nie sluzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Dziękuje za odpowiedż pani*@* teraz jade na ketonalu w zastrzykach ale jest naprawde o niebo lepiej w kwietniu jade na rehabilitacje i mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej pozdramiam i życze jak najszybszego powrotu do zdrowia dla męża(niestety schodów nie moge unikać ponieważ mieszkam na 2 piętrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Pragnę dodać swoje 5 groszy.Operację usunięcia przepukliny kręgosłupa L5-S1 miałem 11 dni temu. Po Dwóch miesiącach drapania z bólu ścian. Zaraz po operacji czyli o godz 13 ból jak ręką odjąć, chciałem wstawać z łóżka ale kazali leżeć przynajmniej do wieczora. Odmówiłem nawet środków przeciwbólowych.Następnego dnia wyszedłem ze szpitala. Dziś mogę już jeździć samochodem a za tydzień zaczynam rehabilitację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bez nałogów :-P

Witajcie :-) jestem kolejnym z przepukliną na tym forum. Mam zdiagnozowaną od kilku lat,ale dopiero teraz daje się we znaki i zaczynam z nią walczyć i odwiedzać*specjalistów* Jedynym nazwiskiem, które pojawia się tu kilkakrotnie jest dr K... z Katowic-Mikołowa i podobno kiedyś B-B. bylem u tegoż Pana i wygląda to tak :(oczywiście wszystko prywatnie) wizyta 5 min(150) - propozycja zabiegu blokady kregosłupa (600) podobno na *jakiś* czas ma pomagać w zniesieniu bólu i diagnozie... zrobiłem i.... ból zniknął!!! haha na 1 godz po czym r mówi hmm (sens taki) jeśli chcesz aby nie bolało jak po zabiegu potrzebna operacja z diamem (szt2)plus*robocizna*itp koszt ok 30tys o jakiejś negocjacji hmmm myślę myślę i jeszcze na wszelki wypadek skonsultuję z innymi lekarzami, bo po przeczytaniu postów ile macie problemów po operacjach spróbuję basenu ,masażu itp ps jutro kolejna wizyta u kolejnego specjalisty w innym mieście pozdrawiam i trzymajcie się! zamiast prochów proponuję wieczorem drinka!ból też przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Co do cudów że po operacji ból przechodzi nie wierze ja już jestem 3 tygodnie po operacji przepuchliny kregosłupa wszystko było ok dopuki brałem ketonal w zastrzykach ale na tym nie mozna wiecznie jechać,od dwóch dni nie biore ketonalu i jest nieciekawie tzn.mam takie bóle że masakra do tego powruciło drętwienie nogi czasami jak ide to mi *ucieka* i zaczeła drętwieć ręka a najbardziej palce nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ale wydaje mi sie że to nie jest narmalne do lekarza mam termin na poczatek kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bez nałogów :-P

ja jestem po kolejnej konsultacji :-)) zupełnie odmienna opinia od dr K... mianowicie operacja za dobrych kilka lat ....jeszcze raz z kolejnym lekarzem skonsultuję,ale prawdopodobnie szybkie operacje to jedno wielkie naciąganie..(dodam,że mnie także boli i b poważnie zastanawiałem się nad wyłożeniem tych 30tys...) szukajcie lekarzy,ktorzy w ostatecznosci operują a nie na zawołanie,prosbe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge pomoc, dodam moja opinie na temat dr K... Widze, ze kontaktowal sie Pan :-P z tym ze doktorem. My rowniez mielismy z nim konsultacje i powiem tak, lekarz ten zaslepiony jest kasa i tyle. Mielismy juz u niego wyznaczona operacje, jednakze tego dnia moj maz dostal temperatury, pare kresek powyzej 37C. Bedac w zasadzie juz w drodze do szpitala konsultowalismy sie telefonicznie z anastezjologiem dr K... i ten odradzil wykonanie nam operacji tego dnia z racji mozliwych powiklan pooperacyjnych. Natomiast dr K... nie widzial ZADNYCH przeciwskazan do operacji, jego asystentka rowniez (kolejny telefon). Mielismy zaplacic 15500zl za operacje z implantem DIAM. My dalismy sobie spokoj z tym lekarzem, ze nie zawachal sie przelozyc operacji, tylko robic swoje. W sumie to dla niego kolejny przypadek/pacjent, a dla nas zycie meza. Maz odbyl operacje w innym szpitalu i nie ma zadnego implantu (byl on nie potrzebny). Lekarz, ktory go operowal powiedzial, ze tak naprawde decyzje o implancie podejmuje sie na stole widzac jak wygladaja kregi, czy jest to konieczne. Wiadomo, ze jak ktos chce i za to placi to sie implant wklada.. Nic dodac nic ujac. Krzysiu-u, u mojego meza jest lekka poprawa, ale duzo spaceruje ok.0.5-1h dziennie i co drugi dzien chodzi na basen. To tyle, jesli chodzi o jego rehabilitacje. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc. Zobaczysz, ze bedzie sie poprawiac, daj sobie tylko czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bez nałogów :-P

@ jak widac czysty przypadek decyduje o zaprzestaniu leczenia u dr K czytaj dr Dolar :-) niestety wciaz bedzie mial pacjentow i naciagal na kolejne *operacje ratujace chorego* i jego portfel bo inaczej nie da sie tego powiedziec :-P jesli ktos chce namiar na lekarzy- profesorow- ktorzy mi odradzili operacje całkowicie i jest poprawa dajcie znac a podpowiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tak się już męcze 2 rok po operacji mam implanty wstawione, ból cały czas nawraca , miałam nawet 2 neurolizy czyli środek p. bólowy wstrzyknięty w nerw , pomogło n a 2 dni pracuję w sklepie boję sie stracic pracę , żeby nie chodzić na zwolnienia , poprostu mam dosyc ból w pośladku i nodze czasami jest niedowytrzymania , i opadająca stopa , w czwartek mam konsultacje znowu zobaczymy , proponują kolejną operację bo nerw jest uciśnięty niewiem czy się zgodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam implanty przednie i tylne typu plif , operacje mialam w szczecinie na unii lubelskiej w szpitalu. rehabilitacje mi odradzono odrazu w szpitalu po operacji gdy zapytałam lekarz prowadzący stwierdził że raczej mi odradza. operacje robili mi ortopedzi teraz chodze do neurochirurga i on po zrobieniu rezonansu powiedział że nadal jest uciśnięty nerw . i tak to się wszystko ciągnie już od 2 lat. aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem usunięty dysk l5S1( wcześniej silny ból i ucisk, czyli problem z chodzeniem). Operacja 20 stycznia tego roku. Nie mam implanta, kręgi l4 i l5 mają zrosnąć się ze sobą. Po operacji na drugi dzień wstałem z łóżka. 6 tygodni w pasie *pani Teresy*. Przez ten okres prawie nic nie bolało, normalnie funkcjonowałem, jeździłem samochodem itd. teraz jestem po 2 tygodniach rehabilitacji i pojawił się ból w okolicy cięcia na plecach, i czasami noga. Ale myślę, że to może kwestia zastanych mięśni. Przy rehabilitacji UWAŻAJCIE jakie zabiegi wam zapiszą. Ja między innymi miałem Terapuls i podczas 4 zabiegu pani która to wykonywała zapytała się czy na pewno mogę to mieć. Po konsultacji z neurochirurgiem, który mnie operował kategorycznie odradził mi Terapuls z uwagi na rodzaj jak wykonał operację ( nie mam nic metalowego ). Twierdzi, że mogą powstać obrzęki. I nie wiem , czy już jestem przewrażliwiony, czy faktycznie coś, czy bardziej zacząłem zwracać uwagę. W rezultacie czuję teraz dziwne bóle, których wcześniej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj,że rehabilitacja po operacji jest konieczna,co za lekarze są w tym Szczecinie?!Jeżeli nie będziesz się rehabilitowała to nie masz szans na pozbycie się bólu,a przede wszystkim Twoje prostowniki w stopie pójdą do śmieci i niestey nic Ci wówczas już nie pomoże,stopa zatraci wszystkie umiejętności .Plif-najpopularniejszy implant........poczytaj na ten temat.......)).Ja gdybym miał mieć ten implant to nigdy w życiu byś się nie zgodził.Przepraszam,że tak bezpośrednio piszę,ale taka jest rzeczywistość.Znam wiele osób z tego rodzaju implantem i niestety nikt nie jest z tego zadowolony,każdy odczuwa dyskomfort.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi mili, Ja jestem po wstawieniu implanta DIAM , który to wstawili mi 15 grudnia zeszłego roku, i od trzech tygodni jestem już w pracy. Czuję się znakomicie, pracuję normalnie i nareszcie od 10 lat nic mnie nie boli. Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życzę dużo zdróweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedż , zastanawiam się czy powinnam powiedzieć lekarzowi o tym że bez rehabilitacji nadal nie będzie dobrze sama nie wiem kazał mi sie zastanowić nad operacją i mam mu dać odpowiedz w czwartek na wizycie boję sie kolejnego zabiegu żeby nie było gorzej , ale neurolizy nie przyniosły rezultatu i tak jak pisałam jest źle , a czucie już nie wróci w nodze co mnie najbardziej niepokoi tak mi powiedzał że zbyt dużo czasu upłynęło i nerw nie odnowi . czasami brak mi już optymizmu i cały czas jest strach o pracę i z drugiej strony że będzie gorzej po nast. operacji życze duzo zdrowia panie leszku i dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam mam kolejne pytanie na które nie potrafie znaleść nigdzie odpowiedzi,miesiąc temu operacje kręgosłupa tzn.fenestracja L4/L5 prawostronna,Foraminotomia i usuniecie dysku(tak jest napisane na wypisie) do dnia dzisiejszego jest coraz gorzej tzn.mam problemy z leżeniem na brzuchu,na plecach jak się schyle to musze się czegoś przytrzymać żeby wstac,drętwieje mi prawa dłoń i cała prawa noga,jak dłużej poleże to nie moge wstać z łóżka(szczególnie jak się rano budze) ból jest kilka dziesiąt razy wiekszy niż przed operacją.Na rechabilitacji jeszcze nie byłem czekam na wolne miejsce w kwietniu max.w maju mnie przyjmą. Moim zdaniem te objawy nie są normalne,ale już sam nie wiem jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosze o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×