Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja również od paru lat walczę z bólem w tej okolicy. Robiłem rożne badania tomografie i rezonans prywatnie. Jedyne co wychodziło ze zdjęć to fakt ze mam kregoszczeline l5. Ból nasilał się wiec poddałem się operacji *ześrubowania* kręgów l5-s1. Operacja poszła pomyślnie blizna się wygoiła śrubki są nieodczuwalne ale ból który miałem wcześniej nie ustąpił. Ten ból jest usytuowany delikatnie poniżej dolna krawędzią blizny. I teraz moje pytanie. Czy może mnie bolec kość krzyżowa, czy są jakieś badania żeby to stwierdzić??? czy może kość chorować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew z Bielska

nie ma odpowiedzi trzeba cierpieć albo mieć duzo kasy podobno w tych tematach kręgosłpowych kasa leczy szkoda że jej nie mam tyle ale mam córke 8 miesięczną zdrową i czami mmnie leczy przy noszeniu haha pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W marcu 2010 przeszedłem operację odcinka L5-S1. Wstawiono mi implant i czuję się bardzo dobrze. W zasadzie każdemu z Was polecam, bo moje życie po operacji zaczęło się na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B

Zbigniewie :) nie łam się ziomalu. Często zdarza się, że mając małe dziecko właśnie narzekamy na kregosłup, bo maleństwo chcemy ponosić, a tu boli. Ja przeszedłem już troche tych zabiegów: endoskopowe usuwanie L4-L5, stabilizator L4-L5, IDET L3-L4, stabilizator L5-S1. Ogólnie trzy razy cięcie w tym 70 dni nie gojąca się rana. Zacząłem od lutego i tak do tej pory. Obecnie jestem miesiąc po ostatniej operacji. Jak będzie to jeszcze się okaże, bo nie ma najlepiej. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew z Bielska

Krzysztofie trzymam za Ciebie kciuki , doskonale Cię rozumiem .Mogę jedynie życzyć Tobie dużo nadziei i wytrwałośći. Ja narazie sobie jakoś radzę, i żyję na lekach , córa dodaje mi energii i radośći . Mam nadzieję że Twój zabieg będzie ostatni i skuteczny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.30 lipca miałam operację usunięcie dusku l4/l5 muszę powiedzieć, że jest lepiej.W szpitalu po operacji byłam tydzień było bardzo dobrze, byłam zachwycona, po powrocie do domu zaczęło mnie trochę boleć,ale myślę ,że coś musi boleć,mam nadzieję że będzie coraz lepiej.Operację miałam w szpitalu wojskowym we wrocławiu.plecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja operację L4L5 miałam w połowie lipca i nadal boli ....fakt nie mam już zdrętwiałej lewej nogi ale za to odcinek lędzwiowy boli bardziej niż przed operacją ...nie mogę się wyprostować chodzę żółwim tempem po prostu masakra ...3 dni temu przestałam brać leki chciałam spróbować już nic nie łykać nawet dawałam rade do dzisiejszego wieczora *-(nie wiem co o tym wszystkim myśleć ? byłam na konsultacji u neurochirurga co mnie operował i powiedział ,że wszystko jest w porządku mam być cierpliwa ... Troszkę mi tej cierpliwości już zaczyna brakować ... Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj syla napisz gdzie bylas operowana , ja mialam podobne obiawy tylke ze u mnie zle sie to skonczylo , czekam na ponowna operacje , jestem zalamana operowana bylam rok temu , i przez ten caly rok zmagam sie z bolem i dretwieniem , pozdrawiam aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga *-) ja byłam operowana w Jarocinie przez doktora Strohma ...Noga mi drętwiała przed operacją także z tym mam spokój ale odcinek lędzwiowy boli bardziej niż przed ... Powiedz Aniu czy miałaś przez ten rok jakąś rehabilitację?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Gosi. Ja radzę nie zwlekaj z operacją czym wczwśniej tym lepiej bo jak nerwy będą mocno uszkodzone to wtedy jest mniejsza sznsa na poprawę, nerwy mocno uszkodzone długo się regenerują, a nie kiedy mogą być uszkodzone nieodwracalnie i co wtedy.Ja jestem dzisiaj szczęśliwa że mam to za sobą i czuję się o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka W.

Witam ponownie, dziś po wizycie kontrolnej (druga wizyta po operacji) To już prawie trzy miesiące. Czuję, że żyję. Odczuwam delikatny ból w miejscu operacji, ale to nic w porównaniu z tym co było przed.... Chodzę na rehabilitację i powoli wracam do pracy! Naprawdę może być lepiej! Polubiłam mój stabilizator (coflex) Z czystym sumieniem polecam szpital MSWiA w Wawie i operatora dr Jagielskiego. Polecam również Dr Konopielko :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam przepuklinę 9mm miedzy L4-L5 zastanawiam sie nad operacja u doktora Kwiek ale do końca nie jestem przekonany. Na konsultacji powiedział że mam mięć usunięty dysk i zastąpiony jakimś implantem koszt (8000zł za implant dodatkowo zabieg 6500zł) ale jak tu czytam o waszych dolegliwościach po operacjach to coraz bardziej się boje. Obecnie nie jem tabletek od jakiegoś czasu ale funkcjonować nie mogę normalnie. Od niedawna szukam na forum jakiś informacji na temat mojej choroby zatem proszę o jakieś porady ewentualnie opinie na temat doktora oraz jak ktoś zna jakiegoś dobrego specjalistę to proszę o dane celem konsultacji z nim. Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof Bielsko B

Co ja mogę Ci Piotrze podpowiedzieć? Po pierwsze, to nie usuniety dysk, tylko częściowe usunięcie przepukliny dysku. Po drugie, to nie zastapiony implantem, bo implant (stabilizator) jest zakładany na wyrostki międzykręgowe. Jeśli masz problem tylko na jednym poziomie tzn L4-L5 to myslę, ze to opłaca sie zrobić. Ja mam załozone na dwóch poziomach stabilizatory - ostatni w lipcu.Czuje się coraz lepiej.W moich postach wcześniej jest to opisane. Decyzja zawsze należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do Piotra odradzam ci operacje u dok.Kwieka jego metoda endoskopowa nie do końca usuwa przepuklinę sprawdziłem to osobiście dopiero drugi zabieg w innej klinice przyniósł poprawę zdrowia pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Krzysztofie myślę że jesteś marketningiem dr Kwieka ale wszyscy bielszczaninie wiedzą dobrze co to jest dr Kwiek Nie kłam kolego bo dużo pacjentów mówi o dr Kwieku który operował pod bukami szarpał jak leciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×