Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wole odrostowe na kikutach a wyniki TSH, FT3 i FT4


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze,jestem 19 lat po operacji tarczycy,teraz mam w usg wole odrostowe na kikutach.Jestem na dawce 75 euthyroxu.Systematycznie robie badania tylko TSH.Ostatnio zrobiłam 3 hormony,oto wyniki:TSH 0,08/norma 0,27-4,2. FT4 22,1/norma 12-22/ FT3 4,5/norma 3,1-6,8/ Czy te wyniki są prawidłowe,na wizytę u endokrynologa w tym roku nie mam juz szans.Proszę o odpowiedż.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie TSH jest w niewielkim stopniu zaniżone, ale zapewne przez użycie substytutów hormonalnych (euthyrox) co zabezpiecza przed dalszym nadmiernym wzrostem wola. Pozostałe wyniki są w normie. Mimo to radzę wcześniej skonsultować się z endokrynologiem. Być może zadecyduje o modyfikacji podaży hormonalnej (zmniejszy dawkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w 2007 roku preszlam 2 operacje z powodu raka brodawkowego jestem po resekcji tarczycy brałam euthyrox150 i czulam sie rewelacyjnie natomiast w w roku 2011 zaczelam czuc sie fatalnie uderzenia goraca ,oslabienie achwiania rownowagi i straszne kolatania serca dodam ze biore dawke125 gdzie mouj wynik wynosi Tsh-7,43 dziwie sie bo nigdy nie mialam takiego wyniku coraz gorzej sie czuje biore propranolo 10w ciagu dnia 2 razy dziennie do tego wapno,aspargin nie moge dobrze funkcjoniowac bo wiem ze mam le dobrana dawke chcialabym moc cieszyc sie energia tak jak po operacji prosze mi pomoc co mam zrobic.. i jak dostosowac euthyrox zeby skutki uboczne minełyawsze moje Tsh bylo -0,46 na dawce 150 odkad zaczelam brac od ponad roku 125 moje tsh rosnie co jest powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×