Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nerki


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Kolka nerkowa to zespół objawów chorobowych spowodowany zablokowaniem naturalnej drogi odpływu moczu z nerek, które najczęściej jest spowodowane przez kamienie nerkowe, a rzadziej przez zakrzep albo zniszczone, oderwane martwicze brodawki nerkowe lub przez ucisk zewnętrzny. Takie ataki mogą pojawiać w każdej chwili, nieoczekiwanie. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Prawdopodobnie będzie konieczne wykonanie badania ogólnego moczu i/lub USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrze wątek umieściłam ale nie mam pojęcia z czego może wynikać mój ból. Od jakiegoś dłuższego czasu sporadycznie przy zmianach pozycji lub przeciągania się pojawiał się krótkotrwały kłujący ból w dolnej części pleców (prawa i lewa strona) promieniujący do brzucha.Było to tak krótkie,że nie przykładałam do tego wagi. Ostatnio miałam problemy z częstym oddawaniem moczu, przy którym towarzyszył mi ból. Robiłam nasiadówki przeszło mi to, ale pojawił się znowu ból w dolnej części pleców (prawa i lewa strona) przeszywający do brzucha tym razem już stały. Chciałabym wiedzieć czy to jest związane z zapaleniem pęcherza czy mogę mieć coś z nerkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą takie objawy oznaczać stan zapalny układu moczowego (nerek i/lub pęcherza moczowego). Mogą to też być objawy związane z patologią w zakresie kręgosłupa. Najlepiej byłoby wykonać badanie ogólne moczu, USG jamy brzusznej z oceną układu moczowego oraz ewentualnie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, Mam problem od 7-miu dniu. W zeszlym tygodniu pojawil sie u mnie bol pecherza przy oddawaniu moczu. Przez trzy kolejne dni od pojawienia sie bolu pecherza, zawsze rano pojawialy sie tez slady kwi. Nastepnie krew przestala sie pojawiac i pecherz boli mniej ale za to mam bardzo silny bol prawej nerki(prawy bok, tuz pod zebrami z przodu). To tak jakby ktos sciskal mi nerke. Nie mam problemow z oddawaniem moczu. Czuje ciezkie podbrzusze. Na jutro jestem umowiona z lekarzem ale chcialam sie poradzic czy to cos bardzo powaznego i czy moze zaczekac do jutra. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oczywiście w dniu jutrzejszym udać się do lekarza. Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu dróg moczowych pęcherza i być może i nerki. Lekarz po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (pewnie badanie ogólne moczu i buc może USG układu moczowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam takie same objawy ..bol przy oddawaniu moczu czestomocz,bol prawej nerki(oraz goraczka po otrzymaniu antybiotykow) ..lekarz przepisal mi antybiotyk i urinal po 4dniach pomoglo.Lepiej naprawde isc do lekarza niz sie meczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj złapał mnie ostry ból w prawej nerce dziś byłam w szpitalu podali mi zastrzyki domięśniowe i zrobili usg,rtg i badania z krwi okazało się ze nie ma żadnych zmian zapalnych i że ich zdaniem nic mi nie dolega że to po prostu był EPIZOT i kazali mi iść do domu. Niestety ból zaczyna powracać i to coraz bardziej. Nie wiem co mam robić żadne leki nie pomagają Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×