Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia kostniaka a powikłania


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Panie doktorze czy kostniak to jest jakaś odmiana nowotworu czy to jest tylko zwykły guzek.I chciałbym się dowiedzieć czy taka operacja wycięcia tej zmiany wiąże się z jakimiś powikłaniami i jak długo powinno się przebywać w szpitalu po takim zabiegu i czy np. po wycięciu takiego kosniaka czy on już nigdy nie odrośnie czy odrasta on potem odrasta i wogóle jakie badanie by musiało być wykoanane czy zobaczyc czy ten kostniak mi narasta jakie badanie jest lepsze na wydanie diagnozy?I jakimi metodami można usuwać takiego kostniaka?I czy po operacji długo się wraca do normalnego życia czy jescze po operacji może się coś dziwnego dziać i czy wiążą się z tym jakieś komplikacje bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaje mi Pan konkretnych informacji, żebym mógł konkretnie na te pytania odpowiedzieć (chodzi mi głównie o wielkość kostniaka i jego lokalizację). Kostniak patrz:http://pl.wikipedia.org/wiki/Kostniak http://pl.wikipedia.org/wiki/Kostniak_kostninowy Długość, rodzaj, czas hospitalizacji zależy od wielkości i lokalizacji kostniaka (mały może być usunięty w trybie jednodniowym, zabieg do pół godziny). Jeśli zostanie dokładnie usunięty to nie dochodzi do wznów. Diagnozować można wykonując zwykłe zdjęcia rentgenowskie. Kostniaka wycina się używając specjalistycznych narzędzi do kości.Oczywiście powikłania i powrót do zdrowia także zależą od wielkości i umiejscowienia kostniaka. Najwięcej informacji uzyska Pan od ortopedy prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie doktorze mam pytanie moj maz ma guz na samym czubku głowy jest on twardy ma go od paru lat pod włosami nie był widoczny ale z wiekiem zaczoł golic głowe na łyso z powodu utraty duzej czesci włosow guz jest widoczny moj maz sie bardzo krepuje tego jak koledzy sie z niego smieja ze mu zona walneła patelnia przeczytałam ze to moze byc kostniak ale czy mozna to usunac i gdzie ma sie z tym udac ? do jakiego specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze mam pytanie moja dziewczyna ma guza na kosci łonowej na miednicy jest skierowana na onkologie hirurgiczna w warszawie to wygląda jak narost na kosci co to morze byc da sie jakos to wyciac czy trzeba chemia leczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciała bym się dowiedzieć przeszłam badanie tomografii komputerowej struktura mózgu prawidłowa lecz ostatnie zdanie mnie nie pokoi co może oznaczać W badaniu w algorytmie kostnym widoczna w łączności z kością ciemieniową lewą zmiana sklerotyczna ( kostniak ? ) dł. 12 szer . 5 mm proszę o odpowiedź z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję interpretacji wyników CT ZATOK. Rozpoznanie brzmi: pojedyncze kostniaki zatok czołowych po obu stronach 4mm i 6mm niedrożny kompleks ujściowo - przewodowy strony prawej, polipowate pogrubienie błony śluzowej zatoki szczękowej prawej 5,7 mm i 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2012 r miałem operacje usunięcia kostniaka w prawej zatoce czołowej 25m na 10m leżałem tydzień w szpitalu miałem 3 lata spokoju az do teraz ból powrócił było wykonane zdjęcie rtg zatoki czyste i drożne lekarz prowadzący twierdzi ze to może być ból fantomowy po usunięciu kostniaka ??? czy to możliwe???? ale i tak dał mi skierowanie do szpitala 17.11.2015 wtedy dopiero zrobią mi TK czy po prostu iść prywatnie na tk i nie czekać ??? co tam morze się mi dziać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×