Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany skórne na jądrze


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu pojawiły się u mnie białe plamy na skórze jąder. Z czasem widzę, że z jednej strony zaczęły się lekko powiększać. Nie ustępuje uczucie swędzenia na jednej ze stron - skóra jest tam czerwona (podejrzewam, że od drapania). Byłem u dermatologa. Przepisał mi środek na swędzenie i na nawilżanie. Dowiedziałem się, że takie zmiany spowodowane są stresem. Boję się czy to nie jest przypadkiem rak skóry. Zauważyłem, że swędzenie obywa się co pewien czas. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczeniem takich schorzeń skórnych zajmuje się dermatolog. On decyduje o postępowaniu leczniczym i gwarantuje Panu, że jeśli dermatolog miałby jakiekolwiek przypuszczenia kliniczne, że te zmiany to rak na pewno wysłałby Pana na operację. Na pewno należy podporządkować się zaleceniom dermatologa. Często choroby skóry są trudne w prowadzeniu leczniczym. Z tego co Pan opisuje może to być egzema skórna, której często pochodzenie jest niewyjaśnione, bez istotnej przyczyny i trudne do wytłumaczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dom!n!k

Na mojej mosznie początkowo zaczeła nadmiernie złuszczać sie skóra ( tak to wyglądało) od drapania przerodziło sie w to czerwone place z ktorych sie cos sączy. co to moze być.? prosze o poradę, i wiem ze powinienem isc do dermatologa ale nie stać mnie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×