Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre wysiękowe zapalenie trzustki


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie magda mam24 lata pół roku temu przeszłam ostre zapalenie trzustki z usunięciem chorobowo zmienionego wyrostka robaczkowego trzustka produkowała bardzo dużą ilość płynów które były usunięte za pomocą drenu jestem cały czas na ścisłej diecie i zażywam kreon i controlok a mimo to trzustka dalej daje znać o soboe bólem i złymi wynikami amylaz w moczu i we krwi proszę o szybką odpowiedz ze wskazówkami co mam dalej robić może konieczne jest wykonanie dodatkowych badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co można dalej robić bez badania i szczegółowych informacji na temat wyników badan laboratoryjnych i obrazowych. Na pewno leczeniem powinien zająć się gastroenterolog. Aby dokładnie ocenić strukturę trzustki należałoby wykonać TK jamy brzusznej. Dieta i substytuty enzymów trzustkowych to podstawowy sposób leczenia. Jednak są metody leczenia zabiegowego nieprawidłowości w strukturze trzustki. Trzeba jednak wykonać TK i skonsultować się w tej sprawie z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu przeszłam wysiękowe zapalenie trzustki, i ona cały czas daje znać o sobie a w ostatnim czasie szczególnie, mimo diety zaczeło wysadzać mi brzuch, mam wrażenie że zbiera się w nim znów płyn,który dwa lata temu zalał całą jamę brzuszną i doszło dodatkowo do zapalenia otrzewnej, jakie jest ryzyko że może sie to powtóżyć, nie chce przez to wszystko znów przechodzić, bo kojarzy mi się to wszystko z ogromnym cierpieniem i długą rekowalestencja, co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×