Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cholecystektomia laparoskopowa i częste biegunki


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W lutym br. usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową. Po zabiegu czułam się w miarę dobrze, pomijając dolegliwości bólowe w okolicy blizn pooperacyjnych. Przez cztery miesiące stosowałam dietę watrobową. Obecnie jem z umiarem prawie wszystko to co przed zabiegiem. Od miesiąca pojawily się u mnie bardzo częste biegunki, wzdęcia, odbijania, szybki spadek masy ciała oraz brak apetytu. Często jestem zmęczona, mam podkrążone oczy. Od dwóch tygodni zażywam codziennie stoperan, ponieważ codziennie mam biegunkę. Przy biegunce odczuwam kurczowe bóle w okolicy żołądka. Czy mogę przy tych wszystkich objawach zażywać i espumisan i stoperan? W jaki sposób pozbyć się tych przykrych dolegliwości? Czy swędzenie, pieczenie i szczypanie w okolicach pęcherzyka żółciowego po upływie ośmiu miesięcy po zabiegu to normalne? Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwości jakie u Pani obecnie występują nie mają raczej związku z przebytą w przeszłości cholecystektomią. Objawy są niejednoznaczne i mogą świadczyć o zapaleniu błony śluzowej jelita grubego lub też jest odczynowym objawem zapalenia śluzówki żołądka lub dwunastnicy. Dlatego na początku dobrze by było wykonać badanie kolonoskopowe celem oceny śluzówki jelita grubego. Jeśli w tym badaniu wszystko będzie w porządku ewentualnie dodatkowo należałoby wykonać gastroskopię oceniając przełyk, żołądek i dwunastnicę. Łączenie preparatu espumisan ze stoperanem jest mało zasadne i skuteczne. Przy biegunkach stosowanie stoperanu nie ma praktycznego uzasadnienia. Objawy w okolicy po wycięciu pęcherzyka żółciowego mogą być spowodowane stanem zapalnym jelit. Dlatego należy poddać się dokładnej diagnostyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×