Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz tarczycy a problemy z zajściem w ciążę


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz USG tarczycy. Prawy płat tarczycy 18x16x55mm, cieśń 3mm, lewy płat tarczycy 18x17x49mm. Tarczyca niepowiększona z ogniskami normoechogenicznymi w lewym płacie- największy w części środkowej o śr. ok. 14mm. węzły chłonne niepowiększone. - Lekarz powiedział ,że na razie nie widzi potrzeby operowania guza. Biopsja aspiracyjna. BAC lito-torbielowatego guzka tarczycy w L2/L3 pod usg. Treść białkowo-krwista, rozsiane, w grupach, w płatach i w gniazdach normotypowe tyreocyty, rozsiane limfocyty i syderofagi, skąpe masy koloidowe. Obraz cytologiczny zmian łagodnych. TSH - 1,77 (09.2009) - 3 tyg. po poronieniu TSH 3 gen. - 2,89 (11.2009) FT4 - 1,58 Czy wyniki mogą mieć związek z tym,że mam problemy z zajściem w ciążę? a gdy w końcu mi się udało ciążą obumarła w 10 tyg. czy niższy poziom TSH z wrzesnia mógł być zaniżony jeszcze przez ciążę a obecnie się podwyższył? Lekarz zalecił mi jeszcze zrobienie badań na a TPO. czy przy takich wynikach jego poziom może być duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyniki te nie powinny mieć wpływu na problemy z zajściem w ciąże (sądzę, że są w granicach normy chodź nie przedstawiła Pani jednostek stężenia hormonów). Ciąża ma niewielki wpływ na TSH patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/85 i raczej tu nie dopatrywałbym się problemów. Jeśli jest obecny stan zapalny tarczycy to anty-TPO będzie podwyższone niezależnie od wyników hormonów tarczycy patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×