Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzony wpust żołądka


Gość aga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam Pani dokładnego stanu klinicznego (np. jakie ma Pani dolegliwości?). Taki obraz poszerzenia wpustu żołądka może świadczyć o początkowym stadium przepukliny rozworu przełykowego. Jednak obraz ten musi być zgodny z przebiegającymi dolegliwościami. Najlepiej wynik gastroskopii skonsultować z lekarzem kierującym na gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za odpowiedź, jeżeli chodzi o dolegliwości, to miałam bóle żołądka, potem przez kilka dni nudności, brak apetytu, złe samopoczucie, teraz - dokładnie dziś mam znowu bóle żołądka. a czy ta przepuklina to coś poważnego? da się to wyleczyć? dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuklinę rozworu przełykowego (niewydolność wpustu) można spróbować leczyć farmakologicznie (leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek, prokinetyczne). Jeśli jednak nie będą one skuteczne należy rozważyć leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dialatatio cardiae to znaczy właśnie poszerzony wpust do żołądka. Cardia to znaczy wpust po łacinie, znalazłam to wyjasnienie na tej stornie http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82%C4%85dek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za 2 tygodnie idę na poszerzenie wpustu do żołądka mam achalazje wpustu czy ten zabieg poprawi standart życia bo ostatnio było kiepsko stres tak mnie zablokował ,że prawie nic nie mogłam zjeść ,Bardzo się boje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy jest mozliwy nawrot po operacji przwpukliny rozworu przelykowego.Mialem 2lata temu zabieg i przez 2lata bylo ok a teraz mam mdlosci i nadmierna ilosc gazow w zoladku a nie moge odbic powietrza.poprostu nie pottafie odbic nawet po jedzeniu.Czy to moze byc od stresu i nerwow?Ta fundoplikacja to najgorsze dziadostwo.Ciagle polykam powietrze nie wiem jakim cudem i co bym nie jadl a odbijaniu to moge zapomniec az w mostku gniecie i piecze od tego dyskomfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6:41
 

 

Wysłano
około godzinę temu
opis badania.Zołądek -trzon,sklepienie i antrum prawidłowe,odżwiernik okrągły,sprawny,w retrowersji wpust bardzo lużny.Dwiunastnica opuszczona i cześć pozapuszkowa bez zmian.Test na HP-dodatni.Luzny spust.Leki brałem Amotaks Dis tabl. Metronidazol Polpharma przez 10 dni i tylko biore Controcolc a żołCo robicadek boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×