Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Efekty operacji stenozy kanału kręgowego


Gość aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Też mam problemy z kręgosłupem, zmiany w odcinku C4- C5 i lędźwiowe (nie pamiętam które). Wszystkim, którzy tu się wpisali i szukają pomocy polecam urządzenie Ceragem E. Jest to łóżko do termomasażu. Sam z niego korzystam prawie rok i tylko dzięki niemu mogę jeszcze funkcjonować( mam 41 lat). Nic mnie tak nie stawia na nogi jak odpowiedni zabieg na Ceragemie -dotyczy całego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz jest wlasnie po operacji na stenoze szyjna i dyskopatie. Czekal z ta operacja kilka lat i chyba troche za dlugo, bo od czterech lat bral tramal i nic mu nie pomagalo. Zatrul organizm do tego stopnia ze dostal ataku drgawek i upadl a po dojsciu do siebie okazalo sie ze jest sparalizowany. W ciagu dwoch dni zrobiono mu operacje ( dodam ze mieszkamy w Niemczech). Nie wiem jak dlugo moze trwac dochodzenie do formy bo na razie ( 5 dni po operacji) nadal nie rusza prawa reka chociaz wszystko czuje, nie chodzi ale nogami rusza, a lewa reke ma tak slaba ze musi byc karmiony i nawet nie utrzyma telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teresa :)

Witam 20 lat temu miałam operacje, na L5-S1. Przed nią, nie mogłam prawie niczego, ból był bardzo mocny, ani siedzieć ani leżeć, ani stać ani wisieć:) Dysk pękł i uciskał mocno nerwy. Operowana byłam w Lublinie. Z powodu długotrwałego bólu w okolicy operowanej doszło do dużego ukrwienia, ale doktor sobie poradził mimo, iż musieli dodać mi narkozy, bo się budziłam( operacja przedłużała się). Po rozmowie z lekarzem wiedziałam, że po przebudzeniu mogę się przekręcać na łóżku, oczywiście w granicach rozsądku. Leżenie na brzuchu odciążało miejsce szwów i dzięki temu było mi wygodniej. W tamtych czasach nie wyganiali do wstawania na drugi dzień tylko na trzeci, powoli wstałam -trzy kroki do przodu , trzy do tyłu i na łóżko. Potem z każdym dniem coraz więcej chodzenia. To było łatwe. Po operacji wreszcie się wyspałam i teraz mogłam się spokojnie poruszać. Ból minął zaraz po operacji. Znów byłam sobą. Tylko bliznę musiałam wygoić i nie biegać, nie śpieszyć się, bo szwy ciągnęły . Pół roku później poszłam w Tatry Wysokie i zaliczyłam nawet parę upadków, nic się nie stało. 18 lat byłam jak każdy zdrowy człowiek. Wiadomo, musiałam zmienić nawyki co do pewnych działań, mogłam robić wszystko grunt by nie nadwyrężać kręgosłupa. Nawet ciężką szafę mogłam przesuwać tylko musiałam lepiej pokombinować, by nie odczuł tej pracy. Dlatego przesuwałam ja leżąc na podłodze nogami:) nawet lepiej? Ból jeśli wracał to przy zmianie pogody ale to naturalne. Stres nie sprzyja kręgosłupowi a są i tacy co mówią, iż właśnie on go osłabia. Ja w czasie dużego stresu kurcze się, głowa chowa mi się w ramiona, które unoszą się do góry. 8 godzin w takiej pozycji... nie może być bez wpływu na kręgosłup. Ale przez te 18 lat korzystałam z fizykoterapii 1-2 w roku a pierwszych latach jeździłam do sanatorium. W wyniku stresu L4-L5 zaczął dawać o sobie znać, a ja dołożyłam sobie jeszcze wniesieniem na 4 piętro kilku zgrzewek wody. Gdy skończyłam myślałam, że rano nie wstanę. oczywiście kolejny dysk pękł. Ból już był inny. Ten fragment nie lubi wstrząsów, każdy to ból. Jazda tramwajem to mała tortura:) kolejna operacja, tym razem w Szczecinie. Inna metoda, po operacji od razu gorset. To ma plusy i to duże. Jesteś bardziej stabilny. Ból minął ale o dziwo często mdlałam, nawet przy zdjęciu kontrolnym rtg. Ale to minęło. Nasz kręgosłup ma sposoby na pionowanie naszej postawy,jak w jednym odcinku skręca w prawo to w innym w lewo i znów wyglądamy na prostych:) 2 miesiące temu miałam operacje usunięcia węzłów szyjnych lewa strona z powodu przerzutów raka z tarczycy. Po operacji wiadomym jest, że ból lewego barku to rzecz normalna. jednak zauważyłam problem z głową, ok bolała, ale szyja jakby była mniej stabilna? Kładąc się spać okręcałam ją szalem by ciut ustabilizować do snu. Za jakiś czas może tydzień pojawiły się bóle prawego przedramienia, powyżej łokcia i promieniowały do palców dłoni. W tej chwili rezonans magnetyczny pokazał dokanałową protruzję krążka C5/C6 hm... ładnie... i zmniejszenie wymiaru kanału do 10 mm przy normie 13-14 mm. Żaden rehabilitant tego nawet nie dotnie, bo wie, że mógłby zaszkodzić. Zobaczę co powie lekarz neurolog. Opisałam Wam dość szczegółowo dzieje mojego kręgosłupa:) może kogoś to uspokoi. Nigdy nie byłam drobną filigranową kobietą. Mam 170 cm wzrostu i niestety nadwagę, która nasila się przez problemy z tarczycą. Mój neurochirurg powiedział mi po operacji, że moja tkanka tłuszczowa jest bardzo równomiernie rozłożona i jest wszędzie, że praktycznie na niej chodzę. Żyje normalnie chociaż zaczynam się martwic o ręce, wiec nim skończę wszelkie działania z tarczyca muszę pomóc szyi by wrócić do pracy i pracować. Nie myślę jeszcze o rencie, 51 lat to jeszcze nie czas:) ja tak uważam:) Serdecznie Was pozdrawiam, pamiętajcie, że gimnastyka i rehabilitacja jest bardzo pomocna. Mięśnie brzucha sprawne i mocne pomogą Wam w uporaniu się z bólem, ale o to, jak to robić pytajcie dobrych rehabilitantów, by sobie nie zaszkodzić.I jeszcze jedno nauczcie się odprężania całego ciała, by mogło zrzucić ciężar dnia i stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj syn przez 13 lat mial i ma takiew objawy ze jak dlugo pobiegal,chodzil nie moze ustac na nogach nogi robia sie bezwladne. przez 13 lat byl leczony z tego powodu psychotrpowymi lekami na padaczke lekarze mysleli ze to sa ataki padaczki.Dopiro 2tygodnie temu mial zrobiny rezonans kregoslupa i okazalo sie ze to stenoza kanalu kregowego na calej dlugosci odcinka ledzwiwego. Ozcywisci czeka go operacja,ala dlaczego teraz dlaczego mie zostal wczesnij prawidlowo zdignozowany tylko musia zarzywac leki przeciwpadaczkowe ktore okazaly sie niepotrzebne przez tyle lat. Tym bardziej ze byl leczony w znanych szpitalach dzieciecych. Co ja mam teraz robic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji stenozy L4-L5 juz piaty rok,zauważyłam,że bole wróciły a najgorsze jest drętwienie lewej nogi.Wkrótce jadę na czwartą już rehabilitację po których widzę lekką poprawe na jakiś czas.Boję się,że z moim kręgosłupem znów jest zle.Aż boję się żalić bo nikt kto nie wie jak to boli,nie może mnie zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam na imię Darek mam podobny problem stenozę wielopoziomową kanału odcinka lędźwiowego jestem tu nowy mam mieć zabieg mało inwazyjny l-4 l-5 wypukliny nie wiem na ile mi to pomoże będę operowany w sport klinice w Zorach dr Śmigiel proszę napiszcie mi kto z was był tam operowany na podobne schorzenie i jakie odniósł wrażenie.Proszę napszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji zespołu wąskiego kanału kręgowego na poziomie L4/L5 prawostronnego w sierpniu 2011r. na początku było ciężko, dwa miesiące praktycznie przeleżałam, potem zaczęłam chodzić, na początku w gorsecie, wytrzymywałam do 6h max, potem lekarz pozwolił mi po trochu chodzić bez niego i cofnęłam się do 3h. oczywiście trzeba się oszczędzać ale czy kiedyś będzie normalnie, czy będę mogła normalnie bez limitu chodzić, wrócić do pracy?? jestem przerażona a mam dopiero 27 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Przemku, jak się teraz czujesz? ile czasu minęło od Twojej operacji? chodzisz bez problemu? ja od ostatniego wpisu przeszłam już kolejne etapy, cofnęło mi się na tyle, że chodziłam tylko 30 min, ale potem rozpoczęłam rehabilitację i obecnie chodzę ok 3 h i co dzień jest lepiej, ale i tak dość długo to trwa. pozdrawiam i życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji kręgosłupa w piątym tygodniu ,byłem operowany w Mielcu przez p.Dr.Sylwie Śliwonik i p. ordynatora Dr.Pokrywke.Wynik RM.zaawansowana stenoza kanału lędżwiowego,ostra rwa kulszowa lewostronna,przepuklina L3L4L5.Operowano*- laminektomia L3L4L5,obustronna foraminotomia i facetektomia L3L4L5,szerokie odbarczenie worka oponowego,oraz korzeni nerwowych.Stabilizacja transpedikularna L3L4L5,/trzy pary śrub dwa pręty lędżwiowe,jedna poprzeczka-instrumentarium Nowa Spine.Androdeza tylno-boczna kością autogenną Plastyka worka oponowego klejem tkankowym/.Tydzień po operacji gorączkowałem do 40st,ale robione badania posiewu krwi były ujemne i inne badania wyszły dobre.Po operacji od pierwszego dnia wykonuję zalecone mi ćwiczenia rehabilitacyjne. Czuję poboliwanie lewej i prawej nogi od kolana w dół.Rana troche ciągnie ale z każdym dniem jakby się poprawiało.Jestem słaby i obolały,jak długo będe dochodził do jakieś stabilnej poprawy?Proszę o odp. z poważaniem Janek 60lat,pozdrawiam wszystkich,życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwężenie mam stwierdzone od lutego, wysłano mnie na rehabilitacje..yhym..naganianie pacjentów, wszyscy na skoliozę, takiego czegoś tam nie widziano. Jest lipiec...coraz gorzej, do detwień, mrowień, uczucia zwiotczeń mięśni, rwania, uczucia prądu, zaburzeń równowagi doszły bóle dosłownie żył...mam wrażenie jakby wbijano mi pompkę do żył np na dłoniach często i pompowano, boli nieziemsko. Neurochirurga mam na listopad. Nie wiem czego mam się spodziewać...leków? operacji? Ja już nie mogę funkcjonować jak normalna 18 latka :( Radzicie może do tego czasu jakieś leki? Ja już nie wytrzymuję...mój lekarz rodzinny także nie wie jak mi pomóc..sam powiedział, że jedyne z jego strony to wypisanie skierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek

witam 7 miesiecy po operacji stenoza i przepuklina l4 i L5 powiem tak jest lepiej ale tylko troche nie jestem juz tym samym czlowiekiem co przed operacja jestem ciagle obolaly boli mnie ciagle kregoslup mam uicuski na pachwiny bola mnie strasznie nogi fakt faktem mam prace w samochodzie i to powoduje ucisk moze jakbym zmienil prace na inna w ruchu bylo by lepiej ale niestety w tym bandyckim kraju Tuskow nie jest to takie proste jakby co to pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 miesiecy po operacj w zeszlym tygodniu dostalem takich bulów ze znalazlem sie na ostrym dyzuze i poprosilem o zastrzyk z ketonalu a nastepnie dostalem poltram combo takze wracamy do poczotku tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem tutaj ponad 2 lata temu na pierwszej stronie. Mija już 5 lat od pierwszej operacji i 3 lata od stopniowego powrotu wszystkich dolegliwości. Znowu wylądowałem przed wizją operacji wstawienia tym razem implantów stabil PLIF-T. NIe wiem co to za cholerstwo. Mimo że Neurochirurg napisał że pilne i że jestem honorowym krwiodawcą to termin jaki mi podano w Gdańsku to od roku do półtora oczekiwania. Obecnie chodzę po 20 kroków i muszę usiąść albo się przewrócę. Żadne środki farmakologiczne dostępne w aptekach mi nie pomagają.Bóle nóg, drętwienia, palenia, pieczenia itd......... Że nie będę mógł dźwigać ok, ale chciałbym móc normalnie chodzić, spacerować. Przyznano mi Stopień Niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Nie mogę znaleźć pracy, na rentę się nie kwalifikuję. Czy ktoś może pomóc znaleźć możliwość jak najszybszego zrobienia tej operacji przez NFZ ? Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomocne informacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji stenozy nastąpiło odbarczeni ucisku operację wykonywal prof. Podgorski doskonały człowiek i operator jestem zdrowy Operacja byla przeprowadzona 5 lat temu na Szaserow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o rade rozpoznanie stenoza kanalu kregowego na poziomie l-4 l-5 i l-5 s-1 i do tego jeszcze neuropatia konczyn dolnych planuje na jesien operacje gdyz chodze jak stary dziad majac 44 lata i jestem non stop na tabletkach obecnie encortonie boje sie operacji bo mieszkam sam i raczej na pomoc kogos bliskiego nie mam szans co porabiac?czy to naprawde jest taka grozna operacja jak opisujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×