Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Błona śluzowa żołądka z cechami zapalenia rumieniowo-wysiękowego


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam zrobioną gastroskopię z powodów: częste bóle brzucha, wzdęcia (cokolwiek i w jakichkolwiek ilościach), odbijania, zgaga, refluks oraz ogólnie czuję się jakby mi się chciało wymiotować (czasem faktycznie robię to), czuję się osłabiona i jakos dziwnie (ciężko to opisać). Wyniki są następujące: Przełyk i wpust bz. Jeziorko szarawe. Błona śluzowa żołądka z cechami zapalenia rumieniowo-wysiękowego, o umiarkowanym stopniu nasilenia. Opuszka XII-cy obrzęknięta z licznymi nadzerkami. Clo test Hp +. Proszę o przetłumaczenie moich wyników!!! oraz zalecenia co do leczenia. Zastanawiam się czy leki przepisane przez internistę są odpowiednie ( Fromilid, Duomox oraz Helicid 20 ). Jestem zrozpaczona, gdyż czuję się coraz gorzej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ma Pani stan zapalny błony śluzowej żołądka oraz dwunastnicy (z nadżerkami czyli początkowym stadium owrzodzenia). Poza tym ma Pani zakażenie Helicobacter pylori. Leczy się ten stan stosując dwa antybiotyki oraz leki blokujące wydzielanie kwasu solnego przez żołądek. Dieta jak w chorobie wrzodowej. Leczenie jest prawidłowe. Trzeba czekać na efekty tego leczenia. Zazwyczaj po leczeniu (około 3 miesiącach) powtarza się badanie gastroskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×