Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po lewej stronie brzucha a wycięty woreczek żółciowy


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakieś dwa miesiące temu miałam wycięty woreczek żółciowy, gdzie było ponad 30 małych kamieni. Miałam zapalenie jak i żółtaczkę, kamyczki występowały już także i w przewodzie żółciowym. Niestety, od półtora miesiąca pojawiają się dziwne bóle brzucha po lewej stronie zaraz pod żebrem, które promieniują na cały brzuch jak i plecy. Jest to tępy ból, czasem *kłujący*. Ból nasila się gdy nabieram powietrza, jak i w nocy, również po zjedzeniu np.chleba pszennego (jaki był mi zalecany w diecie wątrobowej) Nie mogę leżeć na plecach, już nie mówiąc o rozciągnięciu się ponieważ czuję, że ból powraca. Czasem mija po godzinie leżenia na lewym boku, broń boże na prawym bo jest jeszcze gorzej! Nie wiem czy jest to ważne, ale co jakiś czas czuję ból w mięśniach prawej jak i lewej ręki. (nadgarstek lub ramię) Również pojawiają się delikatne mdłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej te bóle wskazują na pochodzenie od kręgosłupa nie zaś ze strony jamy brzusznej. Radziłbym wykonanie RTG odcina piersiowego lub ewentualnie lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. Może to tzw. nerwobóle czyli bóle wywodzące się z samoistnego podrażnienia nerwów międzyżebrowych. Leczenie to doraźne przyjmowanie środków przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×