Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg podcięcia wędzidełka


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie, od dawna jestem zdania, że moje wędzidełko jest za krótkie, ciągnie lekko w dół, niby nie przeszkadza to aż tak bardzo by sie z tego powodu załamywać, jednak od zawsze chciałem pozbyć się tego cholerstwa. Jednak nie chodzi mi o obrzezanie, a tylko o podcięcie tej skórki... Nie czułbym się zbyt komfortowo pytając o radę kogoś z rodziny lub bliskiego otoczenia, dlatego piszę tutaj. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda taki zabieg podcięcia wędzidełka, jak długo trwa, czy boli, oraz ile się goi po zabiegu? Plastyka nie wchodzi w grę, bo jedynym pewnym zabiegiem byłoby dla mnie raz na zawsze pozbyć się tego połączenia które uniemożliwia mi pełne w 100% zdjęcie napletka. Bardzo proszę o dość obszerną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś niepełnoletni na ten zabieg oprócz Ciebie muszą wyrazić zgodę rodzice. Zabieg plastyki wędzidełka napletka jest krótki, zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym czyli bezboleśnie i zazwyczaj zaraz po zabiegu można pójść do domu. Plastyka to właśnie zabieg, który wydłuża wędzidełko napletka. Samo podcięcie wędzidełka może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie napletka. Dlatego wykonuje się plastykę, a nie zwykłe podcięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem robiony zabieg dwa tygodnie temu...wiec tak jest to znieczulenie miejscowe lecz delikatni czuc...na samym poczatku jak zaczynaja robic to jest dziwny taki ból jakby cos w kleszcze brali ale mocno to nie boli po prostu wiemy ze to wrazliwe miejsce i czuc po prostu a reszty juz nie czuc jedynie pierwsze szwe jak zakladaja to czuc bo blisko zoladzia jest..a tak to jest ok... ogolnie szwy schodza po tygodniu tak...a zeby sie umyc i nasmarowac ja to zaczelem robic po 3 dniach bo na poczatku sie balem...i ostrzegam przed jednym..pierwszy widok jak to zobaczycie zeby umyc i nasmarowac to moze wam sie w glowie zakrecic lekko ale przezyjecie:-)no dwa tygodnie lekarz kazal nie *uzywac* ale mozna przezyc:-)najdluzej do 4 tygodni...ale potem macie z głowy:-)mi sie naderwalo przy stosunku i straszny bol to byl..wiec sie na zabieg zdecydowalem a ten sam efekt bez bolu:-)a zabieg jest na kase chorych i mi sie jeszcze goi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w czwartek tj. 22.10.2010 miałem usuwanego torbiela najądrza i na izbie przyjęć lekarz zauważyl u mnie zakrótkie wędzidełko. Dlatego zlecil plastyke wędzidełka przy okazji, bo ostrzegł mnie że będzie mi to przeszkadzać podczas stosunku. Ze względu na tego torbiela i na miejsce jego występowania (najądrze -* moszna) miałem narkoze. Zabieg trwał około 40 min, z czego myśle wędzidełko to był najmniejszy problem. Miałem przeciete chyba i mam teraz założone szwy. W czwartek ide na ich zdjęcie, chociaż panicznie się tego boje, bo to dość niekomfortowe będzie, bo bądź co bądź to nie jest ręka, noga, tylko penis.. Jestem niepełlotetni, mam 17 lat więc musiałem iść do lekarza z rodzicem. Zabieg bezpłatny *) Pobyt w szpitalu 3 dni. Powinenem być 2 dni, ale ze względu na narkoze, musiałem przeleżeć kolejną noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również i ja mam prawdopodobnie za krótkie wędzidełko i też jestem niepełnoletni (17) zdecydowałem się już na wizytę do lekarza i powiedziałem rodzicom. Ale w zasadzie nie wiem do jakiego się zapisać. Czy to może być od razu chirurg? Czy może najpierw urolog? Albo w ogóle rodzinny albo pierwszego kontaktu? I jeszcze mam drugie pytanie: kto wykonuje zabieg chirurg właśnie (po skierowaniu) czy może sam urolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil wczoraj

Witam. Ja miałem wczoraj robiony zabieg plastyki wędzidełka napletka... I powiem tyle NIC nie czułem przy zabiegu, ZERO bólu, i swobodnie można funkcjonować. Na początku widok trochę może przestraszyć i troszeczkę krwi leci ze szwów. I jeszcze raz powtarzam ŻADNEGO dyskomfortu nie czuć po zabiegu ani w czasie jego trwania. A u mnie było tak ,że poszedłem do lekarza rodzinnego on dał skierowanie do chirurga i chirurg zobaczył a potem wypisał datę zabiegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które miały robiona plastykę bądź ten zabieg podcięcia wędzidełka. Ile trwa taki zabieg i czy wiąże się z pobytem w szpitalu?? Jeżeli tak to ile dni. Bo czytałem wyżej jedną wypowiedź że *Operowany* leżał 3 dni w szpitalu ale on miał coś jeszcze innego robione. Długo sie czeka na taki zabieg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ide jutro na taki zabieg, czekałem na termin około 3 tygodni. Najpierw byłem u urologa który stwierdził że nie jest to konieczne ale jeżeli mi to przeszkadza to można wykonać plastykę.. Niby strasznie nie przeszkadza, ale ciężej zakłada się prezerwatywę i ciągnie lekko podczas stosunku, poza tym jest to kompleks:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem wczoraj. Troche przy oddawaniu moczu lekko szczypia szwy ,ale urolog kazal mi skórke naciągac przy sikaniu ,zeby mocz nie rozpuścił szwów, dostałem antybiotyk w sprayu i narazie jest ok. co do bólu to sie zgodze czuc jedynie pierwszą szwe bliżej żąłędzia , za tydz na kontorle . i nrazie 2 tyg bez sexu pozdraiwmq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedziano o tygodniu wstrzemiezliwosci, pewnie tez *dasz rade* szybciej, namawiam wszyatkich na zabieg, jest on bardzo prostym zabiegiem. Jestem 2 dni po nim, w dzien zabiegu, wieczorem drobne slady krwi, teraz juz tego nie ma. Mialem znieczulenie ogolne, lekki bol odczuwalem tylko przez 2 godziny po przebudzeniu(to nawet nie byl bol, po prostu czulem ze cos bylo robione..) teraz mam przemywac woda z mydlem i smarowac wieczorem mascia. Wszystko jest na dobrej drodze.. Mysle ze najtrudniejszy moment to samo pojscie do lekarza, lecz tam tez nic strasznego, czym tu sie przejmowac? Lekarz codziennie ma kilka takich spraw, nie ma sie czego wstydzic. Namawiam wszystkich do zabiegu, im wczesniej tym lepiej, a i tak kiedys bedziecie sie musieli na to zdecydowac... Bedziecie sie bali, a tu pewnego dnia panna bedzie miala ochote i co wtedy?.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Dokładnie. Zgadzam się z poprzednikiem Tanerem. Też jestem po zabiegu. Jest on prosty, szybki i całkowicie bezbolesny. Robiłem w medicoverze był bezpłatny bo mam abonament ale gdyby robić tam w ich szpitalu prywatnie to chyba 200zł kosztuje (więc też nie majątek) oczywiście trzeba być pełnoletnim. Jedyne co to okres 2 tyg po zabiegu jest męczący, bo trzeba zmieniać opatrunek, trochę to krwawi trochę boli, nie można pozwalać sobie na żadne aktywności fizyczne nie wspominając nic o basenach i tym podobnych. Trzeba iść do urologa i dostać skierowanie na zabieg do chirurga (przynajmniej tak było w moim przypadku) Najtrudniejsze jest pójście do lekarza ale pamiętajcie że to jego praca i takich przypadków ma po kilka dziennie i nie robi to na nim żadnego wrażenia do tego stopnia że jak prowadził mój zabieg to opowiadał jak to go wkurzają ludzie którzy nie umieją jeździć w korkach i że długo jeździ do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj (14.06.2011 r.) miałem zabieg usunięcia krótkiego wędzidełka. Zabieg trwał 15 minut. Zabieg sam był bezbolesny, gdyż dostałem znieczulenie w czterech miejscach, przy czym ostatni zastrzyk trochę bolał, ale można to było wytrzymać. Założyli mi 1-2 szwy. O 12:15 dali mi wypis ze szpitala. Dostałem receptę na Proxacin 0,5 i Detreomycynę 1%. I teraz jestem dzień po zabiegu i trochę krwawię jeszcze, ale pewnie niedługo przestanie. 30 czerwca będą mi zdejmowali szwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was po tym zbiegu , przeżywacie stosunki ??? ja przed zabiegiem (3 lata) było dobrze , a teraz jest gorzej nie odczuwam takiej satysfakcji niż przettem Uważam, że się *okaleczyłem niepotrzebnie*Czy m,acie podobne zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dzień po zabiegu i i mi troche krwawi jak naciagne skóre nie wiem czemu co o tym sądzicie czy samo przejdzie, lekarz mi mowił ze jak bedzie krwawic to zeby ręka przytrzymać, kazał mi po 2 tyg przyjsc do kontroli , ale myśle ze samo sie zagoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjent *]

Hm, jestem dzien po zabiegu. Trwał około 20 minut (wydawalo sie że 5). Jedyny ból podczas zabiegu to znieczulenie miejscowe. no cóż w końcu to penis ale nie jest to straszny ból, jak dostaniemy czymś w jaja boli bardziej *]. A no tak i jeszcze mam zalozony szwy rozpuszczalne wiec jest ok. Lekarz powiedzial że 3 dni nie brać kąpieli w wannie najwyzej prysznic. Trzeba dać temu czas i niech sie goi. + sciaganie napletka dopiero po tygodniu. Wiec co do postu powyzej to raczej normalne ze boli jak tam nic sie nie zagoiło, ja nawet nie probowałem bo sie boje. Namawiam wszystkich do wizyty u lekarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przed zabiegiem

Ja się wybieram jutro na zabieg, mialem problem nie tylko z wędzidelkiem ale i ze stulejka. Lekarz przepisal mi maść która pomogla i powiedzial ze zostalo tylko wędzidełko do załatwienia, przyznam że się obawiałem tego zabiegu bo wiadomo że to takie miejsce i wogóle, ale po Waszych wypowiedziach nabrałem spokoju i z radością ide jutro zrobić z tym porządek. Odezwe się po zabiegu czy warto było się bac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z moimi Przedmówcami. Więcej strachu niż tego warte. Zabieg miałem jakieś 1.5 h temu i trwał jakieś 5 minut (takie przynajmniej odniosłem wrażenie) w znieczuleniu miejscowym. Nie wiem jaki będzie jego efekt, ale wydaje mi się, że wszystko jest w porządku- tak mi powiedział lekarz. Zatem nie czekajcie do ostatniej chwili, a przede wszystkim nie bójcie się! Najlepszą puentą tego wszystkiego było zdanie mojego lekarza właśnie: *Matt, tylko nie szalej przez jakiś czas* *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj w szpitalu po ustalenie terminu na zabieg i musze czekać aż 5 miesięcy... Nie wiem czemu doktor powiedział ze może będzie tak że zosane na 3 dni w szpitalu, w końcu to prosty zabieg... Mam pytanie do tych którzy są już po zabiegu. Czy jesteście zadowoleni z tej decyzji czy nie? bo wyżej przeczytałem że jeden forumowicz ma teraz mniejsze doznania seksualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja trwała 30 min mam ok. 6 szwów .Zabieg nie bolał ale znieczulenie miejscowe troszkę ale wszystko jest ok fajna *pani* asystowała urologowi muzyczka w sali operacyjnej leciała myślałem że byłem 15 min byłem 30. Urolog w czasie zabiegu powiedział *Ale musiałeś się z tym męczyć * zachęcam do zrobienia tego zabiegu zobaczymy efekty w czasie stosunku ale na pewno będę teraz mógł normalnie zakładać prezerwatywę bo wcześniej był z tym kłopot .Jeszcze raz zachęcam do tego zabiegu chłopcy nie męczcie się w czasie tygodnia byłem na wizycie u lekarza i w tym samym tygodniu miałem zabieg bez obaw lekarz chce wam pomóc .Jeśli sie wstydzicie pomyślcie o tym że oni mają takich przypadków dziennie pewnie ok.15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×