Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gdy boli wątroba


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 30 lat.Nie jem zbytnio tłustych rzeczy,alkoholu nie piję (czasem jedno piwko,tak raz na miesiąc,jak ochota mnie najdzie,innych alkoholi nie pijam i nie piłam)Od jakiegoś czasu pobolewa mnie pod prawym żebrem (czasem także z tyłu) .Zrobiłam próby wątrobowe,Aspat mam 40 ,Alat 48,OB-8.Lekarz rodzinny zlecił mi wykonanie USG.Pobadaniu okazało się,że mam powiększoną wątrobę (w wymiarze środkowo-obojczykowym ok133mm) o prawidłowej amplitudzie echa,jednorodna.Rysunek naczyniowy prawidłowy.Żyła wrotna nieposzerzona,ok12mm.Reszta (pęcherzyk,śledziona-w normie,nerki też).Skierowano mnie do poradni hepatologicznej,ale kolejki straszne i pewnie najwcześniej dostanę się tam za dwa-trzy miesiące (w poniedziałek będę się rejestrować).Ale do tego czasu,umrę z niepewności.Co to może być.Czy mam mocno powiększoną tą wątrobę?Czy jeśli mnie kuje tak bez powodu (nie po jedzeniu) to może oznaczać,że coś poważnego mi dolega.Czasem kuje nawet cały dzień.Czuję też czasem jakby pulsowanie.Dodam jeszcze,że raczej innych objawów nie mam.Czasem zakuję mnie w klatce piersiowej,ale EKG -dobre wyniki.15 lat temu miałam żółtaczkę,ale potem było dobrze.HBS ujemny i nie odczuwałam żadnych dolegliwości.CO TO MOŻE BYĆ?Czy warto szukać prywatnej poradni hepatologicznej?*Czy do tej pory mogę czymś się leczyć?Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.ZMARTWIONA OLGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.GGTP wynosi 95,bilirubina 10,9,Ctr ujemne.Do poradni tak jak myślałam za miesiąc:)A wątroba boli,chyba wątroba, bo odczuwam jeszcze kłócia z tyłu pleców po prawej stronie.Czy mogę czymś się leczyć,na razie bez skutków ubocznych.Jakieś zioła?Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×