Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka, wzdęcia, gazy po cesarskim cięciu


Gość Bernadeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 2 miesiace temu miałam drugie cc(5lat temu pierwsze). Wystapily u mnie znow te same objawy co 5l. temu. Nagle po 8tyg od cc pojawia sie biegnka, nawet po kila razy w ciagu godziny. Brzuch jest wzdety i czeste gazy.Badania krwi, kału ok. Podczas cc okazało sie ze mam liczne zrosty. Co moze byc przyczyna? Dziekuje za kazda odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma Pani teraz objawy przepuszczającej niedrożności zrostowej jelit. Radzę w tej sprawie pilnie udać się na ostry dyżur chirurgiczny najbliższego szpitala. Taki stan może wymagać leczenia szpitalnego. Czasami jeśli objawy nie ustąpią na skutek leczenia zachowawczego może wystąpić konieczność leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby Pan napisać coś wiecej na ten temat. 5 lat temu nic mi nie pomagało, teraz nie mam siły znów na te wszystkie badania i wizyty u róznych lekarzy? Jak powinno wygladac leczenie zachowawcze? Czy jakaś specjalna dieta moze pomoc? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma konkretnej metody zwalczającej zrosty w jamie brzusznej. Na pewno należy unikać ponownych interwencji w jamie brzusznej, które zwiększą ilość zrostów. Leczenie takiego stanu jest tylko objawowe czyli odpowiednie leki normujące pracę jelit (rozkurczowe lub prokinetyczne). Dieta nie wywołująca zaparć (bogatoresztkowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Do jakiego specjalisty powinnam sie zgłosic? 5 lat temu nikt nie był w stanie wystawic mi diagnozy, co moglo byc przyczyna tych biegunek, pomimo wielu róznych badan. Tak jak nagle sie pojawily, tak tez znikneły po kilku tygodniach. Teraz sa one bardziej intensywne i to mnie martwi. Czy powinnam udac sie do gastrologa czy do jakiegos innego specjalisty? Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×