Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja żylaków kończynach dolnych


Gość RENATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam na kończynach dolnych, od pachwiny aż do stopy żylaki. Mam termin na ich usunięcie, tzn. najpierw jedna noga. Żeby dostać się na zabieg na oddział angiologiczny muszę czekać ok. 1,5 roku. Natomiast na chirurgii małoinwazyjnej i proktologicznej robią od razu. Mam pytania: 1. Czy muszę sie obawiać tego,że zabieg będzie przeprowadzał chirurg nie angiolog? 2. Co należy robić po zabiegu, jakie brać leki ( znajoma brała ale nie pamięta nazwy tabletek), czego się wystrzegać, 3. Jaka musi być przerwa między operacją jednej nogi a drugiej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mała@@@

Dzień dobry! Ja mam podobnie zabieg konczyny dolnej Mam kilka pytan 1 Czy przed zabiegiem trzeba sie golić czy oni to robia ? róze wersje słyszałam i teraz nie wiem 2ile trwa taki zabieg..? i czy odrazu po zabiegu bede mogła wyjsc do domu czy musze odczekać? no i czy to prawda ze przez kilka dni bede musiała lezec w łózku ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... sam zabieg usuniecia żylaków trwa okoł 30 minut, to zależy też od rozległosci... trzeba sie ogolic i okolice pachwin tez... moga byc nacięcia pachwinowe. Ja po zabiegu leżałam okoł 3 godzin i do domu..noga zabandażowana ściśnieta, miałam rozległe żylakii naciecia pachwinowe, dobrze miec szczepienie p. żółtaczkowe tak profilaktycznie dla własnego bezpieczenstwa. znieczulenie jest miejscowe czyli nakłucia w noge.Ja miałam zabieg rok temu teraz druga noga w marcu, ale niestety zabieg trzeba powtórzyc..zbyt rozległe zylaki. Mam 25 lat i niestety żylaki w mojej rodzinie sa dziedziczne mój 27 letni brat tez miał zabieg..nie mówiąc juz o mamie czy wujkach.Planujemy dzidziusia a w mojm przypadku...żylaki kończyn sa przeciwskazaniem i moge miec problemy zdrowotne, wiec musze to zrobic. poprzednio chorowałam 30 dni czyli nosiłam opaske uciskowa jakies 2 miesiące.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez jestem po operacji żylaków i już nawet drugiej nie wiem jak wyżej ale ja miałam metodą klasyczną i tu i tu nie mogłam wstać przez 6godzin a do domu dopiero na drugi dzień mogłam wyjść,golić trzeba i nogi i pachwiny,mam dwoje dzieci i mi przed operacją kazano uregulować sytuację rodzinną urodzić dzieci i się zoperować dopiero,więc zwlekałam prawie 10 lat a obecnie mam 33lata,znieczulenie jest zewnątrz oponowe czyli w kręgosłup,zabieg trwa w zależności od żylaków u mnie trochę było i 1 operacja trwała 2godziny a druga noga godzinę,po operacji i tak nie ma pewności że nie powrócą jak zresztą tu przy opisie żylaków jest info że powracają w 1/3przypaków,głowy do góry będzie dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu leczyłam żylaki u dr Szecówki z www.chirurgnaczyniowy.wroclaw.pl. Po operacji u niego i zastosowanym leczeniu jest ogromna poprawa. To wspaniały fachowiec, a oprócz tego bardzo ciepły i życzliwy człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem operacje zylakow lewej nogi od pachwiny naciecia do kostki w klinice jednego dnia znieczulenie zastszyk w noge bezbolesny efekt pozytywny dwa tygodnie zwolnienia Prosze sie nie bac bo nie ma czego Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne efekty daje laserowe leczenie żylaków ! Nie będę się rozpisywać o zaletach, tylko wrzucam linka do świetnego artykułu na ten temat : http://alfamedycyna.pl/laserowe-leczenie-zylakow/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszeczkę podobny problem i wszyscy radzą mi bym użył jakiejś maści, bo ona sprawi, że po operacji będę mógł
szybciej biegać. Żylaki niejako już załatwione, teraz jeszcze to co pozostało po nich. I tak sobie patrzę po tych
maściach i nie wiem co brać. Obecnie najbardziej zastanawiam się nad Varosin Forte Max, a myślę nad nim, bo całkiem
sporo kosztuje, ale praktycznie same dobre opinie o nim widzę. Stosował z ktoś was? Albo mógłby sprawdzić potencjalnie
skład i powiedzieć, czy zadziała?
  Wydaje mi się, że twórcy nie wydają za dużo pieniędzy na reklamę, bo tylko sami
pojedyńczy ludzie, którzy z niego korzystali, o nim mówią. A to trochę za mało dla mnie bym w to wszedł. Dlatego jak
macie jakieś propozycje albo alternatywy, będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 20:45, Gość Aneta napisał:

Mam pytanie czy miala ktos usuwane zylaki na obu nogach w jednym dniu

Ja miałam robiony zabieg na dwie nogi u Doktora Rybaka z tym, że nie decydowałam się na klasyczną operację a zabieg laserowy. Właściwie to muszę przyznać że to nawet lepsza opcja bo jeden zabieg i po sprawie. nie wiem jak to jest z tradycyjną operacją bo się jej panicznie bałam. Mogę jedynie opowiedzieć jakie odczucia mi towarzyszyły podczas zabiegu. Było to w znieczuleniu miejscowym i wlasciwie czulam tylko pierwsze ukucie - do przeżycia. Przez cały zabieg rozmawiałam sobie z doktorem i panią pielęgniarką. Sam zabieg może trwał 20 min natomiast jeszcze przygotowanie a potem rajstopy itp. wyszło łącznie jakaś godzinka. Po zabiegu o własnych nogach wyszłam z kliniki. Po 3 tyg. miałam pierwsza kontrolą na której inny doktor wykonywał usg żeby zobaczyć czy wszystko ok. Naprawdę nie taki diabeł straszny. Ciesze się że się zdecydowałam bo czuje się dużo lepiej zwłaszcza jak jestem po jakimś wysiłku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 20:45, Gość Aneta napisał:

Mam pytanie czy miala ktos usuwane zylaki na obu nogach w jednym dniu

Usuwałam żylaki laserowo u doktora Wojciecha Rybaka. Na operacje klasyczną bym się chyba nie zdecydowała. Poczytaj może o laserowym zabiegu.  Zawsze to nieco mniejsze obciążenie dla organizmu. Ja jestem już dawno po zabiegu ale teraz wysyłam siostrę 🙂 U nas to niestety rodzinne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof
W dniu 26.10.2017 o 20:45, Gość Aneta napisał:

Mam pytanie czy miala ktos usuwane zylaki na obu nogach w jednym dniu

Ja. Obie nogi za pomocą lasera i pary. Całość trwała może godzinę. Jestem zachwycony bo zero dolegliwości bólowych zarówno w trakcie jak i po. No może takie lekkie ciągnięcie w środku. Zabieg robił doktor Wojciech Rybak. Prawdziwy profesjonalista. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×