Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to wrzody żołądka, a możne coś innego ?


Gość kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pół roku mam napady strasznych bólów, najczesciej po ostrych tłustych potrawach a najbardziej alkoholu. jak to opisać ? uczucie pełności, kłucie, jakby uciskanie, przechodzi na prawie całą jame brzuszną, odbija mi się ciągle (albo sam wymuszam - mała chwilopwa ulga), nie mam apetytu, nie moge jesc, czasami dojdzie luzny stolec, najwieksza ulge przynoszą wymioty które czasami mam samoistne, a najczesciej wymuszam, CIĄGLE chce sie wymiotować, są przerażające nudności. nie jem od tygodnia (minimalne ilosci) i nie pije alkhoolu, a ból i nudnosci nadal są. miałem gastroskopie to wykryto tylko jedną nadżerke krwotoczną, która niby miała byc zaleczona nolpazą, biore to 2-3 miesiace i nie widze poprawy. w sumie co to duzo mowic, piłem regularnie od wrzesnia codziennie nawet 2-3 piwa, w soboty wódke, bardzo duzo piłem, no ale nic mi nie było, przeciez wyniki (bylem w opolu w szpitalu prawie udealne). co robic ? mozna to leczyc inaczej niz jakas nolpaza, controlociem ? dodam, ze NIE MAM ZGAGI wiec to chyba wrzody wyklucza. badania z krwi, badania z kału, gastro i kolonoskopia, takie miałem badania. jedyne co wyszło to : Saccharomyces cerevisiae klase IgA o mianie : 10 czyli w zakresie który odpowiada że to *coś* znajduje sie u mnie w organizmie, czytalem ze ma podloze Crohn, no ale nie robiono mi gastroskopii z wycinkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należałoby wykonać kontrolną gastroskopię celem oceny efektu leczenia oraz wykonać USG (ocenić głównie wątrobę i pęcherzyk żółciowy). Dopiero po tych badaniach zadecydować o dalszym sposobie postępowania. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. Miano Saccharomyces cerevisiae klase IgA w Pan przypadku jeśli kolonoskopia wyszła prawidłowa jest nieistotne klinicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale jeśli wychodzą idealne badania USG i gastroskopii (oprócz jednnej nadżerki) to co robić dalej ? lekarz mówi, że sobie wmawiam, a może przyczyna siedzi głębiej, może tomograf jamy ? może to od mózgu to idzie ? ja dłuzej tak nie wytrzymam, cierpi na tym całe moje zycie towarzyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może powodem jest stres, zdenerwowanie, nerwica co wywołuje tzw. zespół jelita drażliwego. Trudno lecząca się choroba spowodowana nieprawidłową czynnością jelit (nadmierne okresowe skurcze i rozkurcze) czego nie można uwidocznić w żadnym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez tak mam u mnie tez jest nadrzerka , mam refluksa i dlatego ale tez mi jest strasznie nie dobrze , kłuje mnie w mostku i na wymioty ciegnie , lekarze mówia ze usg było ok tylko jest refluks ,pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×