Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg na wyciąganie żył w nogach


Gość Kama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! Mam mieć zabieg na wyciąganie żył w nogach(nie wiem jak taki zabieg się nazywa)Jak wygląda taki zabieg i po jakim czasie,można normalnie funkcjonować(czy jakaś rehabilitacja jest wskazana,zwolnienie?) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do jakiego zabiegu Pani była zakwalifikowana. Najczęściej zabieg wygląda na usunięciu całej żyły odpiszczelowej wielkiej (od pachwiny do kostki przyśrodkowej) i wycięciu pojedynczych żylaków. Czas zabiegu zależy od ilości żylaków (ok.1 godz.). Znieczulenie najczęściej do kręgosłupa. Zwolnienie z pracy 2-3 tygodnie. Nie przeprowadza się rehabilitacji. Swobodnie można chodzić już w drugiej dobie po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pani nie idzie na żaden zabieg. Bo po tych zabiegach tylko ból i cierpienie. Lekarz chirurg nie powie pani że żylaki mają charakter postępujący i nieodwracalny. Jak Pani wytną żyłę lub żyły to mogą się odnowić. Niech pani idzie do angiologa (flebologa). Flebologia - to nauka o żyłach. Lub specjalista naczyń krwionośnych. Lepiej flebologa. Sama to przerobiłam i powiem że się żałuję. Wieć na operację powtórną się nie wybieram. Powikłania są po takich zabiegach: np. zakrzepica i tak samo po skleroterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Ewo a co po wizycie u flebologa ? Przecież oni też wysyłają na zabiegi jeśli jest taka koniecznośc.Ja byłam u specjalisty i mam wyznaczoną datę zabiegu.Chirurg ogólny czy flebolog praktycznie niczym się nie różnią jeśli dany lekarz zna się na robocie.Taka jest prawda .I niech Pani nie straszy bo to co Pani napisała jest po prostu głupie.Nie ma się czego bać jeśli się zna chociaż trochę lekarza i ma się do niego zaufanie to powinno się go posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie nalezy opierac sie na opini jednego lekarza ale skonsultowac u 2....3....znam ludzi ktorzy sa lata po operacji na zylaki i jest ok dobry specjalista.....szpital najlepiej w lesnej gorze i wszystko bedzie dobrze ,,,nie nalezy odwlekac bo to tylko pogarsza ,,,zycze duzo odwagi i zdrowia pozdrawiam ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 16 lat temu pozbyłam się żylaka na nodze, teraz szykuje sie na kolejny zabieg bo oczywiście sie wszystko odnowiło, będziemy z tym walczyć tak długo jak długo będziemy mogli, one zawsze będą wracać jeśli ktoś ma już takie geny a jak człowiek młody to jeszcze chce troche ciałka pokazać, lepiej przemęczyć kilka dni po zabiegu a potem troche zadbać o siebie to katastrofy nie będzie. Powodzenia dla wszustkich oczekujących na zabieg, będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem czwarty dzień po zabiegu. To już trzeci mój zabieg. noga prawa dwa razy a teraz lewa. Nie jest tak strasznie. No trochę boli, zrobiły się krwiaki, ale idzie przeżyć. Dzisiaj boli mnie kręgosłup po znieczuleniu.No i to jest także do wytrzymania.W końcu to operacja. Naprawdę nic strasznego proszę się nie bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Ania ja jestem po operacji 3 tydzien za pare dni wracam do pracy przez 6 tygodni musze nosic specjalne ponczochy wszystko jak na razie OK troszke bolalo ale to nie koniec swiata zycze powodzenia tym co czekaja na operacje wiem kazdy przypadek jest inny ale najwazniejsze nie straszmy sie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×