Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utkanie raka nie przekraczającego torebki węzła


Gość kazimiera

Rekomendowane odpowiedzi

witam bardzo proszę o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego jelita grubego. co oznacza stwierdzenie w 1 ze znalezionych 2 węzłach chłonnych widoczne jest utkanie raka nie przekraczającego torebki węzła? poniżej diagnostyka proszęo jej przetłumaczenie adenocarcinoma g ii invasivum intestini crassi cum metastsibus ad lymphonodos et admesenteri typ d wg aster-collera pt4n1m1 ślicznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze napisać jak szybko postępuje tako gruczolak? wiem że są przezuty na watrobę i jest ona już cała zajęta było to stwierdzone podczas operacji usunięcia jelita grubego. Chcę wiedzieć jaki jest przebieg takiej choroby jakie są następne objawy(co się może stać) oraz ile można z tym jeszcze zyć wiem że krótko. Operacja była 10dni temu w tej chwili jelita bardzo słabo pracują (trzeba robić lewatywy)czy wogóle jeszcze zaczna pracować? Wiem że operacja(otworzenie jamy brzusznej) przyspiesza jeszcze wszystko.Proszę o szczera odpowiedź chodzi o moja teściową chcemy być przygotowani co mamy robić na co zwracać uwagę i kiedy liczyć się z najgorszym.Dziękuję ślicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces nowotworowy będzie postępował bardzo szybko. Raczej umrze pacjenta z powodu niewydolności wątroby na tle przerzutów nowotworowych. Niestety może to nastąpić w najbliższych miesiącach. Najważniejsze jeśli pacjenta wyjdzie ze szpitala załatwić opiekę hospicyjną, gdyż wymagać będzie teściowa ciągłej opieki lekarskiej i pielęgniarski (leki przeciwbólowe, podanie wlewów kroplowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×