Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Relaksacja kopuły przepony


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalam wyniki badan przeswietlenia kregoslupa z wynikiem: relaksacja kopuly przepony, zacienie obu katow sercowo naczyniowych, zrosty, splycone katy przeponowo zebrowe, wzmozony rysunek naczyniowy obu pluc. Czy moge sie dowiedziec od Pana doktora co to znaczy? Dziekuje. Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że w przeszłości dochodziło do stanów zapalnych dolnych płatów płuc z odczynem w opłucnej. Doprowadziło to do wytworzenia zrostów i zniekształciło przeponę przez zaciąganie poprzez zrosty. Wzmożony rysunek naczyniowy oznacza utrudniony przepływ krwi przez płuca. Najczęściej tak się dzieje w skutek słąbej pracy serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik świadczy o przebytym w przeszłości stanie zapalnym w dolnych partiach prawego płuca co pozostawiło odczyn zrostowy lub niewielką ilość płynu w opłucnej. Taki stan nie wymaga leczenia. To tylko następstwo przebytego zapalenia. Oczywiście wynik należy skonsultować z lekarzem kierującym na badanie RTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie dostałam wyniki i mam również zrosty na obu kopułach przepony, płuca bez zagęszczeń miąższowych i zmian ogniskowych. jestem po dwuch antybiotykach i dalej coś mi jest . jutro bięgnę do lekarza bo nie mam pojęcia o co kaman. Pozdrawiam. Mamuśka dwóch chłopaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wioletta

Byłam na badaniach okresowych i po zrobieniu RTG opisano mi ze mam częściową relaksację obu kopuł przepony oraz prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa czy można to jakoś leczyć mam43 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść robił RTG, oto opis: **spłycenie lewego kąta przeponowo - żebrowego - niewielka ilość płynu i zrosty. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca nieznacznie powiększona. Przepona i kąty wolne. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na przednich, bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów piersiowych. Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobiłam RTG klatki piersiowej oto opis Płuca o wzmożonym rysunku naczyniowym,bez uchwytnych zmian ogniskowych.wneki płucne naczyniowo-nieżytowe.Wymiary serca w granicach normy,Aorta piersiowa nieposzerzona.Przepona prawidłowo ustawiona.Kąty żebrowo-przeponowe wolne. co to oznacza?prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na rtg płuc napisano-pole płucne bez zmian ogniskowych rysunek naczyniowy prawidłowy,wnęki,śródpiersie i sylwetka serca w normie.Nie stwierdza się zgrubień opłucnej,przepona gładka ,prawidłowo wysklepiona.Kąty przeponowo-żebrowo ostre.klatka piersiowa symetryczna bez zmian patologicznych w żebrach i strukturach kostnych oraz tkankach miękkich.Proszę napisać co oznacza taki opis kątów? dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłam RTG klatki piersiowej i oto opis. Częściowa relaksacja prawej kopuły przepony.*Zagęszczenia siateczkowate w obu środkowych i dolnych polach płucnych o charakterze zmian śródmiąższowych. Poza tym pola płucne innych zmian nie wykazują. Sylwetka serca większa w wymiarze poprzecznym. Aorta wydłużona. Proszę o odpowiedź. Dziękuję. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Proszę o odpowiedź , córka 5 latek ma ubytek międzyprzedsionkowy serca ok. 8-9 mm. Zrobiła RTG klatki piersiowej ,żeby zobaczyć czy nie ma przecieku do płuc. Oto opis badania: Lewa kopuła przepony wyżej ustawiona. Wzmożony rysunek oskrzelowo-naczyniowy w dolnym polu płuca lewego - zmiany pozorne jak efekt relaksacji przepony.Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych.Kąty p-ż wolne. Cień sylwetki sercowo-naczyniowej w normie do wieku. Proszę o interpretację wyniku. Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTG KLATKI PIERSIOWEJ PA. Miazsz plucny bez zageszczen. Z zarostami w okolicy koniuszka serca. Sylwetka serca w normie wieku (25 lat) Krazenie male wydolne. Jamy oplucnowe wolne. Miorelaksacja prawej kopuly przepony. Dodam jeszcze ze ostatnio mam duzy puls i serce czasami wali jak oszalale. Prosze o dikladne wytlumaczenie wynikow badan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na badaniu klatki piersiowej i dostałam taki wynik* Płuca o wzmożonym rysunku zrębu. Sylwetka sercowo-naczyniowa w normie. Szwy metalowe mostka. Zaznaczam że 18 grudnia 2006 roku miałam robione Bay PasyBardzo proszę owytłumaczenie mi co to ma oznaczać i czy to muszę leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×