Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to zakrzepica żylna?


Gość pawel703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 23 sierpnia 2008 złamałem piątą kość śródstopia lewej nogi. Do czasu powrotu do kraju czyli przez miesiąc miałem noge usztywnioną, a później założono mi gips syntetyczny. Po 8 tygodniach gips mi usunięto z powodu silnego bólu w kostce. Cały czas biore zastrzyki *Fragmin*. Co do zrostu złamania opinie 3-ech lekarzy ortopedów są podzielone. Jedni proponują dalsze unieruchomie nogi w gipsie, a inni rozpoczęcie rehabilitacji. Stopa z kostką zaczyna być okresowo zaczerwieniona i dochodzi do obrzęku. Czy jest to normalne po tak długim unieruchomieniu nogi ? Czy na pewno ustąpi to w trakcie rehabilitacji? Jaka forma rehabilitacji jest w tym przypadku najbardziej wskazana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale pytania są sformułowane w tej chwili do niefachowca. Portal www.echirurgia.pl zajmuje się problematyką chirurgii ogólnej, a nie chirurgii urazowo-ortopedycznej. Nie udzielę Panu na pytania konkretnej odpowiedzi, gdyż nie znam się na tym. Zresztą jak Pan zauważył opinie ortopedów co dalej robić są zróżnicowane. Myślę, że obecne okresowe stany obrzęku i zaczerwienienia stopy są związane z powikłaniami kostnymi po złamaniu, a nie zakrzepicą. Bardziej skłaniałbym się do formy rehabilitacyjnego leczenia kończyny dolnej. Unieruchomienie było już długie, a zabezpieczenie przeciwzakrzepowe jest ciągle stosowane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×