Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego, skręt jądra?


Gość Marek z Bydgoszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek z Bydgoszczy

Witam, Mam 19 lat. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam, mam małe żylaki powrózka nasiennego w lewym jądrze, byłem z tym kiedyś dwa razy u urologa, bodajże w wieku 13 lub 14 lat. Lekarz powiedział, że należy je obserwować i zgłaszać się do kontroli. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek dawało mi to jakieś dolegliwości. Bardziej martwię się jednak o moje prawe jądro, jest odrobinę większe od lewego, a moszna po tej stronie jest o jakieś 1-1,5 cm dłuższa, jądro jest odrobinę większe, a przy samokontroli wyczuwam, jakby najądrze było ustawione odwrotnie, żyły w lewym jądrze dochodzą do najądrza jakby bardziej od tyłu, a w prawym jakbym bardziej od przodu, to także było badane przez urologa 2 razy(USG), jednak nic nie stwierdził, nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tego powodu, wiem, że przy skręcie jądra występuje raczej podniesienie moszny, martwią mnie te objawy, występuje to u mnie także praktycznie przez całe życie, czy to normalne? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość mężczyzn ma nierównej wielkości jądra. Skręt jądra powoduje bardzo silny ból z dość szybko narastającym obrzękiem moszny. Jeżeli chodzi o żylaki powrózka nasiennego to ich skutkiem może być bezpłodność. Dlatego niezbędne są badania kontrolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Również mam podobnie jak koledzy lewe jądro podciągnięte do góry lewe 1 cm niżej bardziej lużno porusza się w mosznie. Żyłki do prawego dochodzą od tyłu a do prawego od przodu a raczej ciut z boku i jest to widoczne gołym okiem bo to prawe jądro jaby się przekręca i te żyłki co mają być z tyłu sie przemieszczają. Grubości tych żyłek zarówno w prawym jak i lewym jądrze są porównywalne ok 1-1,5mm średnicy no w prawym może czasem 2 mm. Czasem to prawe jądro mnie pobolewa ale rzadko. No i bardzo mnie martwi to prawe jądro bo sie naczytałem o tych żylakach. Ale o ile dobrze pamiętam mam takie ułożenie jąder od zawsze i te żyłki podobnie sie przekręcały tyle ze chyba nie były tak widoczna mam 23 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku kiedy jądro obruciło mi się o powiedzmy 90 stopni ? , jechałem na rowerze i nagle poczułem lekki ból dyskomfort , okazało się że jądro obruciło się tyłem na przód , ale nastawiłem je spowrotem, od tamtej pory odczuwam często dziwny dyskomfort (nadwrażliwość tego jądra) lecz nie jest to jakis silny bol, raczej łaskotanie przy dotyku, szczególnie nasieniowodu , czy mogło się coś stać z tym jądrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość norbert

mam pytanie ostatnio miałem skręt jądra lewego musieli mi je wyciąć czy mozna z tym zyć czy są jakieś problemy ? matka prponuje mi proteze i będe miał w lipcu kolejny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×