Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pękanie odbytu


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wstydliwe dla mnie pytanie. Nigdy o tym nikomu nie mówiłam, ale zaczęłam się martwić, gdy pół roku temu podczas tomografii komputerowej brzucha wykryto w krezce jelita cieńkiego oraz okołoaortalnie liczne węzły chłonne. Największy w okolicy krętniczo-kątniczej o wymiarach 13x11 mm. Innych zmian nie stwierdzono. Wracając do mojej wstydliwej historii to w wieku ok 13 lat miałam mały wypadek i pień drzewa wbił mi się w odbyt powodując krwawienie. Do lekarza niestety nie trafiłam a krwawienie nie było ciągłe tylko chwilowe. Przez dłuższy okres czasu powtarzało się podczas wypróżniania. Odczucie jakie temu towarzyszyło to pieczenie odbytu i uczucie pękania. Ciężko mi to dokładniej opisać. Problem polegał na tym, że nawet jeśli rana się zagoiła to co jakiś czas znowu sie rozrywała. Przez dłuższy czas nie miałam już z tym problemu, aż tu nagle ostatnio podczas zatwardzenia koszmar powrócił. Nie zauważyłam żadnych śladów krwi w kale. Trochę wcześniej zaczęły występować również bóle w brzuchu i podbrzuszu, a lekarz rodzinny na podstawie objawów stwierdził zespół nadwrażliwości jelit. Badania kału na posożyty, posiew itp. nic nie wykazały a teraz czekam na usg kontrolne. Jestem oczywiście pod opieką gastrologa, ale rejestrują już tylko na przyszły rok a ja tyle nie mogę czekać. Naczytałam się o raku itp. i bardzo zaniepokoiłam. Czy jest możliwe żeby guzy w jelicie wyglądały na powiększone węzły chłonne i lekarz coś przegapił? Czy tomografia też obejmuje końcowy odcinek układu pokarmowego i odbyt? Poza tym od roku leczę sie na nadciśnienie i niedoczynność tarczycy (horobę Hoshimoto), to właśnie podczad diagnozy nadciśnienia stwierdzono powiększone węzły... Proszę o radę bo już do tego doszło,że sama sie nakręcam a wiem że przy nadciśnieniu taki stres jest niewskazany. Życzę wszystkim dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie powiekszone węzły chłonne mogą wynikać z obecności stanu zapalnego. Nie wygląda to na chorobę nowotworową. To co Pani opisuje może być szczeliną odbytu. Najlepiej aby zbadał Panią proktolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×