Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne kreskowe w jamie brzusznej powiększone


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej córki lat 15 po silnych bólach brzucha i wysokiej gorączce podczas badania USG wykryto powiększone węzły chłonne ,dodatkowo wyniki krwi dokładnie *białko ostrej fazy* wykazały 77 a norma to od 0 do 10.Po wlaczonych lekach (córka jest na oddziale dzieciecym w szpitalu) od poniedzailku godz.ok 19 czyli dziś mija trzecia doba dzisiejsze badanie USG wykazało jeszcze bardziej powiększone węzly chlonne kreskowe niby minimalnie ale powiekszone bardziej niz w poniedzialek.Jest to dla mnie bardzo niepokojące poniewaz po silnym antybiotyku one na logike powinny sie zmniejszać a nie zwiekszac.Bardzo prosze o odpowiedż czego to mogą być skutki i czy jest to choroba poważna bo to że ogolnie każde węzły chlonne powiekszone to są sprawy poważne to ja wiem doskonale.Prosze o szybka odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze poczekać na działanie antybiotyku, jest jeszcze wcześnie na niepokój. Być może węzły chłonne są powiększone nie z powodu zakażenia bakteryjnego, ale z powodu zakażenia wirusowego. Wtedy antybiotyk może nie pomóc, a organizm musi sam zwalczyć wirusa co jednak może trwać nawet kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bernadeta

Witam mam pytanie córka lat 14 miała silne bóle w prawym boku leżała w szpitalu 9 dni ,badania dobre usg dobre temp. niemiała w końcu lekarz stwierdził ze to może byc zapalenie węzła kreskowego i zaczął leczenie pod tym kierunkiem antybiotyk kroplówki i wyszła do domu ,ostatnie badania pobierano jej z palca bo nie było juz gdzie kłuć .Wyszła ze szpitala i za dwa dni ból wrócił i powraca nadal z przerwami nie wiem gdzie szukać pomocy ,lekarz pediatra sam poinformował ze wiecej nic nie zrobi konsultacja w szpitalu była tylko z chirurgiem ,do jakiego lekarza iść jakie badania dalej robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój mąż ma powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej. W kwietniu leżał w szpitalu gdzie zrobiono mu szczegółowe badania. Badania nic nie wykazały oprócz pakietów węzłów w jamie brzusznej. W maju wycięto węzeł do badania i znów nic nie wyszło. Ma podwyższone OB. W lipcu miał usg jamy brzusznej. Największy pakiet ma obecnie 56mm, a wcześniej miał 69mm.Pozostałe wyniki w normie.Jedynie mikroskopowa ocena rozmazu krwi wydaje się nie poprawna.Gran.obojętn.o jądrze pałeczk.1%,Gran.obojętn. o jądrze podzielonym 53%,Granulocyty kwasochłonne 3%,granulocyty zasadochłonne1%,Limfocyty37%,Monocyty5%. Proszę o poradę ponieważ nasz hematolog rozkłada ręce. Ostatnio mąż skarży się na bóle w stopach i biodrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj synek mając 3latka ma gruzlice węzłów kreski,sarkoidoza wielo narzędowa leczymy sie od roku jego stan sie poprawiw jeżdzimy do szpitala co miesiąc matki i dziecka w katowicach byliśmy w poradni instytut grużlicy i chorub puc w rapce bardzo sie martwie czy on mi stego wyzdrowieje niewiem co mam dalej robić gdzie sie udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mój synek męczy się już 3 mc .Wszystkie badania ma dobre a usg wykazało powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej.Był w szpitalu ale po wyjściu do domu ból powrócił nie wiem już co mam robić jak mam pomóc mojemu dziecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×