Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z poruszaniem się po operacji żylaków nogi


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ciepło. Mam pytanie odnośnie poruszania się po zabiegu operacyjnym żylaków kończyny dolnej. Jestem prawie trzy tygodnie po operacji lewej kończyny i mam problem z poruszaniem jej tzn. nie mogę wyprostować w kolanie gdyż mam rozrywający wówczas ból w kostce promieniujący wzdłuż aż do palców - nie do opisania jest on. Nie wiem co mam robić mimo ćwiczeń nie ustępuje. Z góry dziękuję za odpowiedź na którą czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się może dziać bez badania. Nie wiem też dokładnie jaki zabieg miała Pani wykonany dokładnie (czy ze strippingiem czy bez). Takie bóle czasami mogą przy zabiegach ze strippingiem (wyrwaniem żyły odpiszczelowej wielkiej) długo utrzymywać się. Proszę w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgorzata

Jestem po operacji usuniecia zylakow konczyny dolnej {prawa noga}, okolo 5 miesiecy,ale bol w okolicy kostki nie ustepuje , nie moge chodzic.Czy to jest normalny objaw.Nadmienima ,ze mialam 8 ciec ,operaja trwala okolo 3,5 godziny,wykonuje prace stojaca(barman) czy to moze miec wplyw na nasilajacy sie bol nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

witam. 15 maja 2012 roku mialem zabieg lewej nogi na zylki (trzy naciecia przy kostce, kolanie i w pachwinie ) ktory trwal prawie 2 godziny. po wyjsciu ze szpitala stracilem czucie od spodu kolana az po piete. po paru dniach z bolu zdzwonilem do szpitala i okzalosie ze mialem krwika na lydce tam gdzie bylo najwiecej zylakow. wycieli mi to odrazu. pomoglo ale do dzis (24.05.2012) nie mam czucia w piecie, czucie w lydce wrocilo. nie moge wyprostowac nogi ani zgiac. czuje jeszcze silny bol w okolicy lydki a jak chcem wyprostowc noge to tak jak bym mial za krotkie sciegno. jednego dnia cwiczylem noge i udalo mi sie ja wyprostowac ale zgiecie to bylo cos trudniejszego. nastepnego dnia znow nie moglem wyprostowc nogi a na dodatek bol pod kolanem chyba od tego cwiczenia. jestem juz po zdjeciu szwow. biore antybiotyki tabletki na bol i zastrzyki. dodatkowo dowiedzialem sie od koleznki ktora pracuje w szpitalu zeby okladac nogi lisciami kapusty zbitymi tluczkiem do miesa ktore pomagaja na zmiejszenie obrzeku i dodatkowo po kilkanascie tabletk rutinoscorbin po ktorysz szybciej schodza siniaki i obrzeki. jezeli ktos moze mi powiedziec kiedy to minie, co mogl bym jescze robic np zstanawiam sie na jezdzie na rowerze domowym, lub czy ktos mial podobna sytuacjeto bardzobym byl wdzieczny za dobre rady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×