Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w trzonie kręgowym cementoplastyke


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu kichnięcia na wysokości kręgów lędźwiowych poczułem jakby miesień z prawej strony się oderwał i wszystko uciekło na prawą stronę, rzuciłem się na łóżko i przez około godzinę leżąc na plecach nie mogłem się ruszyć. Po godzinie wstałem i przeszedłem 3 metry w 15 minut walcząc z bólem jakby ktoś żywej rany dotykał. Każdy ruch czy głębszy oddech powodował ból. Badanie MRI w sekwencji SE(T. sag. Ax.), FSE(sag. Ax.) wykazało: Nieco pogłębiona fizjologiczna kifoza piersiowa, nie równość blaszek granicznych trzonów kręgów głownie w środkowym i dolnym odcinku piersiowym &#8211* ST. Po chorobie Scheuermanna. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów i w stawach żebrowych- poprzecznych w dolnym odcinku piersiowym. Obszar wielkości ok. 15x18 mm, podwyższonego sygnału w obrazach T1 zależnych niewidoczny/izointensywny w T2 w obrębie trzonu kręgu Th11 po stronie prawej, bez cech deformacji kręgu- najprawdopodobniej zwyrodnienie tłuszczowe lub naczyniak &#8211* weryfikacja możliwa w badaniu TK. Poza tym w odcinku piersiowym kręgosłupa: wypuklin krążków międzykręgowych nie stwierdzam, struktury kanału kręgowego prawidłowe, rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, sygnał MR uwidocznionych części kostnych prawidłowy. Objawy: przez około 1 miesiąc ból bez przerwy, mięsień niezwykle twardy jakby spięty potem 2 lata każde złe staniecie, szarpniecie, wstrząs np.(bieganie niemożliwe), pobyt w dłużej w jednej pozycji, przegrzanie, ogólne zmęczenie itp. Silny jakby ktoś igle w nerw w bijał ból (od 1 minuty do 20 min. 20 -30 razy dziennie), często na odcinku lędźwiowym kręgosłupa mięsień z prawej strony następował, samowolny skurcz ( jak skurcz mieni w nodze) wtedy po prostu upadało się i czekało jak przejdzie. Od tego odcinka czy mięsnie w dół nasto powale często drętwienie lewej nogi ból lewej strony na odcinku lędźwiowym drętwienie mrowienie pośladków.Problemy z chodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Mam identycznie te same objawy co Sebastian. Mam naczyniaka Th 11 Th 12 oraz niezidentyfikowany w badaniu odłamek kostny w tej okolicy, u nasady żebra. Miałam te same badania RM i TK. Byłam leczona 2 m-ce sterydami i antybiotykami ze względu na podejrzenie zapalenia krążka międzykregowego. Po prostu popełniono błąd lek we wcześniejszym leczeniu. Po konsultacji z 3 lekarzami z innego miasta wykluczono stan zapalny, podejrzewają że to naczyniak i może kostniak obok. Czy to ten naczyniak daje takie objawy? Co robić dalej? Chce zajść możliwie szybko w pierwszą ciążę. Mam 34 lata. Leczę się teraz Aspiryną i Apapem. Trochę pomaga. Cwiczę w domu i chodzę na basen. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem ale mam naczyniaka w nasadzie łuku Th10 odcinek piersiowy. I też niewiem czy od tego naczyniaka mnie boli piersiowy odcinek.Ewa a byłaś z tym problemem u neurochiruruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ewy. A odczuwasz ból tam gdzie masz naczyniaka.A u jakich neurochirurgów byłaś. Bo ja własnie szukam lekarzy od tych spraw. Ja tam gdzie mam naczyniaka to odczuwam ból albo od zwyrodnienia .Sam nie wiem od czego mnie boli. Jeden mówił lekarz ortopeda że naczyniak nie powinnienen dawać zadnych dolegliwosci a drugi że moze a nastepny ze to zwyrodnienie moze bolec. Ja byłem tylko u ortopedów.Ale szukam neurochirurgów od tych spraw. Mozesz jakis polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×