Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Neurofibroma splotu barkowo szyjnego


Gość EDITH

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po zdiagnozowaniu i zabiegu w 2003roku neurofibromy splotu szyjno-barkowego -(guz miał ok 17cm największy wycięty w całości kawałek 7cm )nowotwór w linii cięcia chirurgicznego, więc liczyłam się ze wznową, która nastąpiła po 3 miesiącach (wielkość 3cm) leczono mnie zachowawczo lekami przeciwbólowymi rożnymi od amizepinu po tramal sevredol . nikt w Polsce nie chciał mnie ponownie operować. i tak sobie żyłam na róznych przeciwbólowych do niedawna ,guz rósł. Obecnie mam już 18cm -po tej samej drodze na splocie , zanik mięśnia po stronie prawej szyi i kilka centymetrów pod obojczykiem przeszło na prawe płuco, słabo sprawną prawą rękę ,a co dziwo dłoń od zabiegu jest nadal sprawna, problemy z przełykaniem i obecnie na usg w okolicy zmiany węzły chłonne powiększone do i ponad 3cm(podczas zabiegu usunięto mi parę węzłów które wyglądały nieciekawie)nie brałam chemii ani naświetlań . gdzie mam szukać pomocy i czy przejmować się bardzo tymi węzłami, a obecnie jestem na fentanylu w plastrach 50 . proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jest to guz łagodny a jedyną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny. Powiększone węzły chłonne powinny być dalej diagnozowane. Nie wiem co znaczy, że poprzednie węzły chłonne były *nieciekawe*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oznaczało że były duże i było ich dużo bo usunięto mi ich 17 najmniejszy miał 1,4cm. a operować nikt mnie nie chce :( haemophilus może znasz kogoś kto by chciał mną się zająć -nawet na *Rentgena*- chirurgia szyi i głowy (chyba bo już nazwy dokładnie nie pamiętam) w warszawie mnie zbyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×