Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta na twarzy


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie? od 3 miesiecy mam cyste na policzku wielkosci 1cm na 1cm. chodze z tym regularnie do dermatologa lecz on tylko kaze mi jesc nieskonczone ilosci Tretinexu ktory wcale nie powoduje zmniejszenia tej zmiany na skorze(biore go 2 miesiace, wiem ze to za krotko lecz juz po miesiacu mialy byc widoczne zmiany a w moim przypadku to sie nawet powieksza). zastanawiam sie czy nie da sie tego usunac chirurgicznie i oto nasuwaja mi sie pytania: 1. Czy istnieje ryzyko ponownego wytworzenia sie cysty w miejscu po(nietaniej) operacji? 2. Czy usuniecie cysty podczas brania tych leków nie bedzie mialo wpływu na gojenie sie rany? 3.Jak długo goją sie rany?czy moze byc ryzyko powstania blizny wklęsłej w miejscu po operacji? 4. Czy istnieje moze jakas inna bezpieczniejsza mozliwosc usuniecia **tego** poprzez roznego rodzaju nakłucia badz lasery? (prosze o odpowiedz poniewarz cysta jest na twarzy i nie jest to zbyt korzystna sytuacja dla mlodego chlopaka...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli w czasie zabiegu całkowicie się usunie tą cystę (myślę, że to raczej kaszak) to nie powinno być wznowy zmiany. 2) Nie 3) Około 2 tygodni. Blizna zawsze powstanie - jaka? trudno określić 4) Najlepszym sposobem jest usunięcie chirurgiczne, nie ma innej skutecznej metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponad 2 miesiące temu zaczęłam kuracje lekiem na tradzik Axotret i od półtora miesiąca mam paskudna 3 cm na 3 cm cyste na prawym policzku. Dermatolog powiedziała że od tych tabletek powinna sama peknac. Minęły kolejne 2 tygodnie i przypisala mi antybiotyk i maść ichtiolowa po której również powinna peknac. Wczoraj przypisala mi kolejne antybiotyki które mają niby pomóc. I zastanawiam się czy jest sens dalej się męczyć z tą cysta bo bardzo boli szczególnie jak się w nią wbije zamek od kurtki, czy lepiej już pójść do chirurga I to wyciąć. Tylko nie wiem czy powinnam pójść do szpitala ze skierowaniem czy do jakiejś poradni chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×