Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne problemy z penisem


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy byłem mały miałem zrywane napletek, gdyż (chyba z powodu zaniedbania) nie chciał zejść, od tamtego czasu bałem się jak ktoś chciał mi dotknąć genitaliów, to tez lekarze nie mieli jak sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Przez te traumatyczne wspomnienia przez długi czas nie dbałem o higienę tej części ciała... Teraz mam 17 lat i wiele pytań (niektóre są podobne do już zadanych ale nie były na tyle opisane bym miał pewność ze dotyczą mnie): 1. Najważniejsze, podczas ściągania napletka z penisa, po niedługim czasie (jakieś 0,5 cm za żołędziem) zaczyna mi wadzić wędzidełko(chyba, krótki odcinek skóry zaczynający się w napletku a kończący między dwoma częściami żołędzia), przez co penis odchyla się w dół i wywołuje to ból. Czy jest to za krótkie wędzidełko? Jeśli tak to czy jest różnica kiedy zostanie wykonana operacja?(bo przeczytałem ze nie ma innego wyjścia) W sensie teraz czy za np. 2 lata 2. Na żołędziu mam taki biały nalot, którego nie da się usunąć w żaden sposób (ani ręką, ani wodą z mydłem). Jest w zasadzie na całym żołędziu, nie wydaje się stwardniałe, nie boli, nie swędzi, przeszkadza jedynie optycznie, co to jest i co z tym zrobić? 3. Na dole żołędzia mam taką siną obwódkę, podobno to zakrzepienie krwi (czy coś w tym rodzaju) leczone jakimś żelem, pytanie czy trzeba to leczyć? Czy będzie to przeszkadzać lub narastać? 4. Między podstawą a żołędziem mam wiele białej(jak mleko) substancji, trudno ją usunąć (strzelam ze to stwardniała od braku higieny mastka), jest na to jakiś sposób? Czy po prostu mam się bardziej przyłożyć i w końcu zejdzie dzięki wodzie i mydłu? Proszę o szybką odpowiedź i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest to za krótkie wędzidełko? Jeśli tak to czy jest różnica kiedy zostanie wykonana operacja?(bo przeczytałem ze nie ma innego wyjścia) W sensie teraz czy za np. 2 lata - tak to objaw za krótkiego wędzidełka napletka, wykonanie zabiegu jest zależne tylko od tego czy się na niego zdecydujesz, nie ma znaczenia kiedy 2. Jest w zasadzie na całym żołędziu, nie wydaje się stwardniałe, nie boli, nie swędzi, przeszkadza jedynie optycznie, co to jest i co z tym zrobić? - to być może zapieczona, stara mastka, trzeba porządnie namoczyć żołądź, nawilżyć olejkiem dla dzieci i delikatnie systematycznie usuwać mastkę, jeśli to nic nie pomoże należy skonsultować się z dermatologiem 3.Na dole żołędzia mam taką siną obwódkę, podobno to zakrzepienie krwi (czy coś w tym rodzaju) leczone jakimś żelem, pytanie czy trzeba to leczyć? Czy będzie to przeszkadzać lub narastać? - takie zasinienie jest prawidłowe dla żołędzia, to nic niepokojącego 4. Należy systematycznie, odmaczając w wodzie usuwać tą mastkę, powoli wyelminujesz ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Chłopaku to coś i tak prędzej czy później ci samo pęknie. Ja kochając się któryś raz z kolei z kobietą poczułem małe szczypanie patrze a tu kapie mi krew :D okazuje się że to częste i nawet wskazane kto tego nie miał to nie może nic mówić bo penis nagle dostaje większej obiętości i zwiększa się długość penisa przy podnieceniu się :D więc nie stresuj się a to że naciągasz napleta i on idzie w dół to normalne. A co do tego białego to możliwe że masz grzybice albo po prostu skóra ci się tak złuszczyła używaj płynu do higeny intywnej i postaraj się to zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biaława maź/nalot powróci po dokładnym umyciu prącia (napletka/żołędzi) to znak, że to grzybica. Idź do dermatologa. Jeśli masz problem z pójsciem do lekarza - zastosuj wstępnie maść Clotrimazolum. Jeśli to nie pomoże - idź do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×