Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile zwolnienia z ciężkiej pracy po operacji przepukliny pachwinowej?


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

czesc jestem po zabiegu operacji pachwinowej 6 tygodni,ciekawy jestem jakie wnioski i doswadczenia mają ci co są po operacji po kilka miesięcy,czy mieliscie problemy,lub powroty choroby,a jak z praca fizyczną proszę napiszcie pozdrawim i życze zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze TAPP i TEP to dobre metody ale wczesniej bylem operowany na przepukline pachwinowa met.Desardy i gdyby nie to ze mam pecha to ta metoda mimo ze bez siatki tez sie sprawdza. Powrot do sprawnosci jest szybko i nie boli. Teraz bylem laparoskopem z siatka reoperowany i wcale nie czuje sie ok, 3 dziury w brzuchu bola, w pachwinie pomimo ze nie byla cieta czuc cos, lekki obrzek. I nikt nie zacheca jak po Desardzie by chodzic od razu. Takze nie kazdemu polecam siatke, pomimo ze to zloty standard. Juz jest w eksperymentach siatka jak plazma calkiem rozpuszczalna, ponoc tkanka na niej odrosnie a ona wyparuje po kilku latach. Fakt ze potrzeba na to czasu a koncerny produkujace siatki beda to blokowac bo maja z ich produkcji pieniazki, ale jak nowe pokolenie lekarzy to opanuje to bedzie dopiero postep. Bo siatka to zaden postep, wymyslono ja w latach 80 tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli byles dobrze zoperowany i wierzysz w powrot to wrocisz, pamietaj ze to zaledwie 1,5 miesiaca, wiec zacznij od basenu i plywaj delikatnie do 3 miesiecy. W przypadku metody Desardy czy Shouldice po tym czasie mozna zaczac delikatne cwiczenia. Po laparoskopie tez. Nalepiej wie ten co cie operowal. Juz po 6 miesiacach bedziesz mogl w przypadku tych metod duzo cwiczyc jesli z glowa przeprowadzisz swoj proces rechabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już 3miesiące po operacji przepukliny mosznowej ogromnej co dziennie jak rano wstaję to boli mnie miejsce szycia ,pachwina ,noga aż do kolana ,gdy byłem na kontroli u lekarza a było to 65 dni po zabiegu i mówiłem mu o bólu to powiedział że wszystko jest w porządku a ja histeryzuję i nie chciał  dać więcej zwolnienia kazał wracać do pracy ,ale jakoś go uprosiłem i dał mi jeszcze 20 dni .Ja pracuję fizycznie ciężko jako budowlaniec co wiąże się z dużym wysiłkiem.Czy takie bóle są normą i czy mam szansę dostać dalsze zwolnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane jest mieć 3 miesiące l4, wszystko musi się w środku zagoić, zrosnąć. Przy pracy fizycznej taki okres L4 to norma. Szanujcie się  ludzie. Zus to złodzieje więc , im nie popuszczajcie. Całe życie płacicie składki.A połowa lekarzy to puste dzbany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damiano

Jestem po operacji naprawczej przepukliny prawostronnej z wszepeniem siatki metoda Lichtenstein. Dostałem 4 tygodnie L4 z szpitala. Chciałem przedłużyć u lekarza rodzinnego i tu niespodzianka

 Lekarz powiedział że nie on operował, nie zna się na chirurgii i nie przedłuży. Muszę się zgłosić do lekarza prowadzącego. Najbliższy termin wizyty u chirurga to za 12 dni. Masakra bo boli.

Oświecił mnie za to złota radą: proszę wziąć wypis z szpitala i pokazać pracodawcy, a on musi mi zagwarantować bezpieczna pracę. 

Mam napisane oszczędny tryb życia przez 3 miesiące ale jeśli wrócę do pracy to dla mnie bedzie normalny tryb życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pamiętajcie,że po operacji przepukliny pachwinowej,jeśli wykonujecie ciężką pracę fizyczną-3 miesiące zwolnienia lekarskiego to standard i konieczność.Inaczej możecie wszystko pozrywać,może nastąpić krwotok wewnętrzny i w konsekwencji śmierć.Lekarz ,który niechce dać takiego zwolnienia,to albo debil,albo czeka żebyście mu zapłacili kasę,czyli łapówkarz,takiego nagrać i do sądu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrozkazebuszka

Wróżka zębuszka - wróżby Online - Tarot przez internet
Wróżby online wykonywane do 120minut  zapytaj eksperta o pracę, finanse czy życie osobiste - Poznaj Swój los!
Oferuje:
- wróżby miłosne
- wróżby finansowe
- wróżby na zdrowie
- inne zawiłe problemy
- szybka odpowiedz do 120minun
- wróżenie na email
- łatwa i szybka płatność
- wróżka na telefon
zapraszam serdecznie na stronę:  wrozkazebuszka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×