Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile zwolnienia z ciężkiej pracy po operacji przepukliny pachwinowej?


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie 13 listopada mialem operacje przepukliny pachwinowej została wszyta siatka chirurg powiedział ze musiał głeboko to robić bo miałem tam już dziure.Jestem 2 tygodnie juz po operacji i jak chodze już bólu tak nie odczowam tylko jak mam kaszel boli mnie wtedy.Ile powinienem dostać zwolnienia z pracy jak wykonuje prace fizyczna,a wiaże się to z dzwiganiem ciężkich przedmiotów na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji przepukliny pachwinowej skosnej, pracuje w firmie budowlanej i wykonuje zawód cieśli, praca jest cieżka i wymaga wspinania. Jak długo powinienem być na zwolnieniu z pracy?, lekarz podpisał mi zdolnść po 38 dniach pomimo bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety! Mialem 2 operacje na przepukline pachwinową prawostronną! Po ostatniej (1 grudzien 2010) jestem na zwolnieniu do teraz i bede jeszcze dluzej! Do około maj - czerwiec! Lekarz mnie nei dopuszcza do pracy! Bardzo mozliwe ze bede mial 3 operacje bo puchnie mi miejsce w ktorym mam blizne! Wychodzi na to ze to przepuklina pooperacyjna!:/ I na dodatek z drugiej strony mi wychodzi! Tzn. lewe jadro chowa sie juz w brzuch czyli kanal jest juz dostatecznie otwarty by operowac! Nikomu nie zycze takich niemilych doznac, bólu! Nic nie moge samemu zrobic nic podniesc nie idzie a o silowni zapomniec moge do konca zycia! mam nadzieje ze ktos to przeczyta! Pozdrawiam was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do **raf,** , powiedziałem jaka prace wykonuje a lekarz powiedział ze ,,amerykański zołnierz po tygodniu idzie na wojne** nie chciałem sie z nim klucić, bo mogłbym wrócic spowrotem do niego a wtedy miałbym przechlapane, narazie sie trzymam. pozdrawiam *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja jestem po operacji juz 2 miesiace i nadal mnie boli i pozedlem juz do pracy w pierwszy dzien po 2 godzinach tak ku... mnie to bolalo ze masakra. juz w pracy mi jest lepiej ale dalej biore tabletki na bole ... nie wiem czy to jest dobrze wszystko.. odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem operację przepukliny pachwinowej prostej z siatką syntetyczną.. Mam 54 lata, pracuję fizycznie. Lekarz w szpitalu dał mi 18 dni zwolnienia i powiedział, że on mi więcej nie da, mam się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu. Moja lekarka pierwszego kontaktu juz wcześniej uprzedzała mnie, że do końca choroby ma mnie prowadzić chirurg i on ma mi dawać zwolnienie. Nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po 18 dniach zwolnienia. Nie po to poszedłem na operację, żeby teraz ryzykować nawrót przepukliny czy jakieś komplikacje, W karcie informacyjnej ze szpitala chirurg zaleca unikanie wysiłku fizycznego przez 3 miesiące, a daje 18 dni zwolnienia i mówi, ze reszta go nie interesuje. Przecież to niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji przepukliny pooperacyjnej mam wszytą siatkę jestem drugi miesiąc na zwolnieniu bo wykonuję pracę fizyczną ciężką zwolnienie mam od lekarza rodzinnego na podstawie zalecenia lekarskiego z wypisu szpitalnego o unikaniu wysiłku fizycznego przez trzy miesiące pojutrze idę do orzecznika zus tłumaczyć się za swoje zwolnienie po wcześniejszej operacji na woreczek wróciłam po dwóch miesiącach a chirurg powiedział że najwyżej nabawię się przepukliny czekałam na nią tylko miesiąc jak mam to wytłumaczyć zusowi że nie chcę następnej operacji mam 49 lat i urodziłam 6 dzieci i mam bardzo słabe powłoki brzuszne czy oni rozumieją co znaczy praca fizyczna sprzątanie 900 m przy 60 osobach niepełnosprawnych a jestem tam jedyną sprzątaczką a ta praca nie polega na omiataniu kurzu miotełką z piór pozdrawiam płatników zus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji przepukliny prawostronnej pachwinowej dostalem wypis ze szpitala i zwolnienie z pracy na 2 tyg czy lekarz do przedluzy odrazu mowilem mu ze wykonuje prace fizyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

mam 19 lat jestem po operacji przepukliny pachwinowej dostalem zwolnienie na miesiac .odbywam praktyke zawodowa jako kucharz i po powrocie ze zwolnienia zle sie czulem chcem isc lekarza 1 kontaktu ale czy to cos da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem operacje przepukliny prawej strony jakis rok temu, z uzyciem siatki,lezalem w szpitalu 6dni ,dostalem miesiac zwolnienia,potem od chirurga jeszcze poltora miesiaca ,, wykonuje prace fizyczna dosc ciezka, teraz dostalem znowu z lewej strony przepukline,, znowu operacja i pewnie znow ze 3 miesiace przerwy ,, tym razem mialem tez dodatkowo udowa, wiec dwa razy tyle bolu,, bo ciecie duzo wieksze,,, jestem tydzien po operacji..,, chodze pomalutku ale co dzien lepiej,,, jezeli macie przepukline to nie czekajcie idzcie na operacje,, troche bolu ,, ale pozniej jest ok.. Samo nie zniknie a im pozniej tym gozej.. nie bojcie sie ,, da sie przezyc gorsze rzeczy sa,,, pozdrawiam wszystkich cierpiacych!!! i mojego chirurga.. dobra robota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Jestem 10 dni po operacji przepukliny prawostronnej pachwinowej. Operowano mnie na Szaserów ido momentu wypisu same pozytywy. Przy wypisie okazało się ze nie ma druków zwolnień i zagineło moje USG. Lekarz prowadzący miał wystawić zwolnienie na miesiąc wystawił na dwa tygodnie bo ZUS ich ściga, dziś byłem na wizycie pooperacyjnej w ich przychodni i tu najlepsze: dowiedziałem się że nie jestem pacjentem chirurgicznym i dalszego zwolnienia nie dostanę, na pytanie czy mogę dzwigać odpowiedź NIE WIEM NIE JA OPEROWAŁEM, zapytałem czy zatem jego zdaniem moge pojąć pracę i opisałem jak ona wygląda i usłyszałem NIE INTERESUJE MNIE TO, PROSZE IŚĆ DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU, na pytanie czy lekarz pierwszego kontaktu będzie wiedział więcej od niego odpowiedzi już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezle cię potraktował cham.Aź boję się bo po jutrze mam termin przyjęcia na zabieg do szpitala.boje sie tego zabiegu i tego co bedzie po nim na poczatku i jak pusci znieczulenie a mam miec w kregosłup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Jestem 2 dzien po operacji przepukliny pachwinowej z wszyta siatka.przepukkina spora byla,ale dobe po nie biore juz lekow przeciw bolowych bo boli tylko jak wstaje i chodze.Dostalem zwolnienie na 4 tygodnie bo chirurg twierdzi ze wiecej nie potrzeba a ja mam bardzo ciezka prace fizyczna bo dzwigam ciezkie metalowe elementy.czy 4 tygodnie zwolnienia wystarczy,czy to jednak za wczesnie.bardzo sie boje zeby cos mi sie nie stalo jak za wczesnie wroce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Olo mam nadzieje że już po lękach i wszysko jest OK. Vader u mnie mineło 6 tygodni, na wizycie kontrolnej chirurg stwierdził że jeśli nic nie boli to mogę podjąć pracę. Sprawdź zalecenia na wypisie i postaraj się jeszcze o dwa tygodnie zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Witajcie! Ja mialem operacje 6dni temu - przepuklina pachwinowa obustronna. Czuje sie w miare dobrze chociaz odczuwam jeszcze czasami kłócie. Druga rzecz ktora mnie troche dręczy to prawa strona pachwiny nadal jest uwypuklona. Myslalem ze po zabiegu i wstawieniu siatki nie będzie sie odznaczać ale mam wrażenie ze pod koniec dnia robi sie wieksza. Jak to u Was wygladalo? Wszystko wrocilo po czasie do normy? Mieliscie podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po operacji przepukliny pachwinowej założona siatka 2 dni trochę bolało teraz jest coraz lepiej namawiam wszystkich którzy mają przepukline aby nie odlekali decyzji i zgłosili się na zabieg odnośnie powrotu do pracy fizycznej to z informacji jakie mam okres ten wynosić powinien ok 3 miesięcy Wracając do pracy macie podpisana przez lekarza zdolność i przełożeni mogą nie traktować wobec was ulgowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po zabiegu przepukliny pachwinowej mam 20 lat i pracuje na kuchni, niestety to też jest praca gdzie się dużo dzwiga... Lekarz w szpitalu powiedział mi że mam się przez 3 miesiące oszczędzać nie dźwigać a chirurg który mnie operował stwierdził że po trzech tygodniach mogę wracać do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×