Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kości w okolicy piersi


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. Przedwczoraj w nocy poczulam bol w okolicy prawej piersi, gdy probuje go zlokalizowac palcem, okazuje sie, ze to zebro, gdy naciskam, boli, kiedy leze na lewym boku, rowniez, jak zaczynam sie smiac czy podnosze cos ciezkiego- to samo. Strasznie sie martwie, ze to moze byc rak... W tym tygodniu bede robic przeswietlenie pluc (do ksiazeczki zdrowia), czy jesli cos jest nie tak, zostanie to wykryte? Czy bol moze oznaczac cos innego niz raka ? Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból ten to prawdopodobnie, albo miejscowy stan zapalny okostnej żebra, albo neroból nerwów międzyżebrowych. Nic groźnego. Najlepiej zażyć środek przeciwbólowy i wysmarować się maścią lub żelem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ból to najczęściej ostatni objaw, pojawiający się w silnym zaawansowaniu nowotworu. Badanie RTG klatki piersiowej wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

nie wiadomo co jej wyszło, al ja mam to samo. Ból lokalizowany na odcinku mok. 10cm w dół od prawej łopatki. Czasami się pojawia i boli kilka dni, smaruję i łykam Ketonal, zazwyczaj przechodzi. Ale chciałbym się tego pozbyć. Mam 32 lata i teoretycznie wyniki badań mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru miesiecy mam podobne objawy tyle ze przy lewej piersi-najpierw myslalam ze to fiszbiny mnie uciskaja od biustonosza bo gdy nosilam bawelniany to bol przestawal ale utrzymuje sie to juz dosyc dlugo raz bol znika raz sie pojawia-ostatnio mam wrazenie ze ten bol promieniuje zwlaszcza w nocy-boje sie zbadac,chce zrobic usg piersi-czy ktos ma lepszy pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez od jakiegos czasu mam podobne objawy. ogolnie mnie nie boli , tylko jak dotykam to miejsce i kiedy nosze stanik z fiszbinami. po zarzyciu paracetamolu przechodzi ale jak dlugo mozna lykac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 27 lat i dokładnie takie same objawy.na poczatku tez myslałam ze to stanik i jakiś czas chodziłam bez ale ból nie ustępował. miałam usg piersi, RTG klatki piersiowej, morfologie i nic nie wyszło, byłam nawet u neurologa, (kazał łykać magnez),już nie wiem do jakiego specjalisty się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też boli pod prawą piersią gdy uniosę ją do góry i przycisnę. Podczas spania także odczuwam ból. Kilkakrotnie informowałam o tym moją Panią ginekolog, ale po ręcznym badaniu piersi stwierdzała, że wszystko jest ok i to napewno ból żebra. Nie wiem czy udać się na jakieś usg? Ten ból strasznie mnie niepokoi. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także bolą żebra z przodu ( głównie drugie żebro od góry z prawej strony). Nawet pojawił się obrzęk w tym miejscu. Z początku myślałam, że to od piersi - ale byłam dwa razy na USG i jest ok.Nawet poszłam do poradni onkologicznej - też po badaniu ok. RTG klatki -ok. Morfologia też.Później zaczął się ból po pachą, między łopatkami, bóle mięsni przykręgosłupowych i opuchnięte obolałe mięśnie całych pleców i szyi. Trafiłam do masażystki od kręgosłupa i zaczęła mnie nastawiać- od kwietnia do teraz - czyli już jakieś 3 miesiące. kości już nastawiła, a teraz masuje mi mięśnie i zaczęło wszystko wracać do normy. Warto zbadać się w kierunku zmian w kręgosłupie.Mam 32 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i mam dosłownie te same objawy tylko ,że również boli mnie przy oddychaniu ,schylaniu i podpieraniu ,byłam zrobić badania ale wszystko wyszło ok . Boję się gdyż czasami mam problemy z nabraniem powietrza . Lekarka powiedziała mi ,że to nerwoból .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też ma takie objawy jak wy tylko na mnie żadne leki już nie działajom mam dopiero 22 lata i boje sie isc do lekarza bo sama chowam dziecko jak robiłam sobie badania krwi to nie wyszły za dobrze ten ból narasta i boli coraz bardzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobne objawy tylko że mi promieniuje ten ból aż do żołądka i do górnej parti pleców też mi mówiono ze to przez nerwy ale to czasami przychodzi tak samo od siebie i nasila się coraz to bardziej boje się że to coś złego a przecież nie można zganiać że przez nerwy tak się czuje . Coś w tym musi być jak tyle nas ma te same objawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasuodczuwam dziwne kłucie w okolicy lewej piersi, oraz bezposrednio pod piersią, na początku myslałam ze to Serce ale badania niczego nie wykryły, zrobiono mi przeswietlenie klatki p. i dalej nic.. ból nadal mi dokucza.. jakie badania powinnam wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 50 lat i mam ból pod a właściwie po prawej stronie piersi. Boli mnie przy oddychaniu, schylaniu i podpieraniu, czy wykonywaniu cięższych prac prawą ręką, mam problemy z nabraniem powietrza. Gdy badam samą pierś - nie boli, tylko zebro, po lekkim naciśnięciu. Dwa tygodnie temu miałam ból lewej strony i poszłam zrobić badania podstawowe - mocz, morfologia, cukier i OB. OB wyszło 28, wiec był na pewno stan zapalny, pozostałe wyniki wzorcowe. Po dwóch dniach ból z lewej strony ustąpił, a pojawił się po wyżej opisanej prawej stronie. Co mam dalej robić? Powtórzyć OB i szukać dalej? Tak bardzo nie lubię chodzić do lekarza. :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam ból pod lewą piersią. Najczęsciej przy chodzeniu lub robieniu brzuszków. Nie mam pojęcia co to jest ale jak podniosę rękę do góry i dotknę miejsce pod piersią to odczuwam ból. Tak ja bym miała stłuczoną kość w tamtym miejscu. Myślałam że to od fiszbin biustonosza ale chodzę już pare dni beż biustonosza a ból nie przechodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpię na astmę często kaszlę myślałam ze to kaszel powoduje dolegliwości bólowe międzyżebrowe ale boli i bez kaszlu zrobię RTG kl.piersiowe i uwaga dziewczyny usg piersi i mammografię bo boli i pod pachami mimo że nie namacuję powiekszenia w chłonnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też doraźnie stosować krem znieczulający swiss medical z lidokainą, która odpowiedzialna jest za znieczulenie. Ja mam go i jestem bardzo zadowolona, bo wystarczy, że posmaruję i za chwilę ból ustępuje na kilka godzin. Kupiłam go na stronie naporost.pl Teraz stwierdzam, że to był świetny wybór, bo w aptekach nie mają tego kremu, a ta strona jest polecana przez wszystkich i krem jest dużo tańszy niż na innych stronach co sprzedają ten krem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się borykam z tym bólem około 4 miesięcy. Boli mnie pod piersią. Robiłam badania morfologię,elektrolity itp wszystko wyszło Oki. Zrobiłam też usg piersi też wszystko wporzadku. Lekarz zalecił mi przyjmowanie magnezu nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×