Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherzyk żółciowy obkurczony na złogach


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretację, Wątroba o jednorodnej strukturze echa, o wym. w linii środkowo-obojczykowej 131mm. Pęcherzyk żółciowy obkurczony na złogach. ZW i PZW nieposzerzone. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu-jednorodna, częściowo przesłonięta przez gazy jelitowe. nerki o prawidłowej lokalizacji i wielkości bez cech kamicy i zastoju moczu. Nerka prawa z mostkiem miąższowym. Sledziona prawidłowa. Aorta brzuszna nieposzerzona. pęcherz moczowy średnio wypełniony o gładkich ścianmach. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pani kamicę pęcherzyka żółciowego i mało istotną klinicznie anomalię anatomiczną nerki prawej (bez znaczenia dla funkcjonowania organizmu). Z uwagi na kamicę pęcherzyka wymagana konsultacja z chirurgiem ogólnym (zapewne będzie konieczny zabieg usunięcia pęcherzyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że pęcherzyk żółciowy zapewne jest atroficzny - zanikowy (z powodu zapewne przewlekłego zapalenia) na podłożu kamiczym. Celem uściślenia diagnozy zalecono wykonanie badania tomografii komputerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie usg jamy brzusznej watroba,trzustka,sledziona -bez zmian ogniskowych,niepowiekszone.Pechezyk zolciowy obkurczony na zlogach.PŻW-nieposzerzony.Przestrzen zaotrzwnowa bez zmian istotnych.Obie nerki bez zastoju i cieni zlogow.NP-ok.11cm w osi dł.NL-ok.11,8cm w osi dł . W.korowa Nerek 9mm.w prawej i ok.1,1 cm w nerce lewej. Pecherz mocowy gladkoscienny.Zachylki otrzewnej wolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza,że pęcherzyk żółciowy obkurczony na złogach? za każdym razem jak jestem na usg tak mi wychodzi. czy robię coś nie tak w przygotowaniu do usg? dlaczego lekarze nie mówią mi jakiej wielkości mam kamienie tylko na usg wychodzi jedna wielka czarna plama ?czy muszę poddać się usunięciu kamieni ?nadmieniam że miałam tylko raz atak 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watroba nico powiekszona w zakresie prawego plata zmiana ogniskowa wielkosci10 cm niejednorodna hyperechogenna z drobnymi polami hypoogennymi i moga byc drobne z wapnienia woreczek zolciowy prawidlowo ni uwidoczniony w miejcutypowego olozeniapcherzyka widoczna waska tubularna stuktura40-5 mm moze odpowiadac obkurczonemu pechrzykowi zolciowemu PZW lekko powiekszone 7,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w Polsce lek na rozpuszczanie kamieni w pęcherzyku żółciowym. Nazywa się Proursan, jest nierefundowany. Przez rok wydałam na niego ponad 3 tysiące zł, a kamienie z 25 milimetrów zmniejszyły się do 21 milimetrów i muszę przejść zabieg usunięcia pęcherzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×