Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tkanka tłuszczowa w piersi (guzek) to groźne?


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-mam 34 lat i parę tyg temu znalazłam w piersi guzka.byłam u GP(lekarz pierwszego kontaktu-mieszkam w Anglii),następnie w szpitalu.zrobiono mi usg na którym nic nie było widać tak mówią lekarze a potem biopsję.lekarz powiedział mi ze to tylko tkanka tłuszczowa,2 tyg po biopsji znowu byłam w szpitalu na usg po czym odesłano mnie do domu-z tego co zrozumiałam to nic strasznego się nie dzieje...lecz guzek w piersi jest nadal-mimo że to tylko tkanka tłuszczowa to nie wiem?czy takich rzeczy się nie wycina?martwię się bo parę lat temu zmarła na raka piersi moja mama,lecz angielscy lekarze nie widzą problemu-czy mają rację?bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pogłębić diagnostykę należałoby wykonać jeszcze mammografię (skoro w USG guzek był słabo widoczny). O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Jeśli w biopsji nie było podejrzenia zmian nowotworowych to raczej nie należy się obawiać raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli bci wykazało tkankę tłuszczowa to żaden problem może być sobie i trzeba ją obserwować najlepiej 5 dni po miesiączce.z powodu dziedziczności prawdopodobnej masz prawo do mammografii upomnij się ona cię uspokoi i zobaczysz czy wszystko jest ok. ja też jestem genetycznie obarczona i dlatego to wiem:) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Witam ponownie-właśnie dostałam wyniki z biopsji-nie ma żadnych komórek złośliwych...wielka ulga... mam jeszcze jedno pytanie-powinnam się jakoś leczyć aby te guzki zniknęły czy też nie stanowią one żadnego problemu i mogą sobie tam po prostu być?czy z biegiem czasu nie zamienią się one w coś naprawdę groźnego? dziękuję bardzo i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Byłam kilka tygodni temu na USG piersi i wykazało mi zgrubienie tkanki tłuszczowei a w drugiej piersi torbiela ale cały czas bolą mnie piersi i czuje że jest coś nie tak boje się że na torbiela można umżec. Prosze pomóżcie mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×