Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wąski stolec


Gość Mateusz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat, od pewnego czasu zauwazylem, ze moj stolec jest cienki (1-2 cm srednicy), o stosunkowo rzadkiej konsystencji (ostatnio staram sie spozywac wiecej weglowodanow i blonnika, co powoduje formowanie bardziej gestego stolca). Nie ma w nim krwi, kolor jest normalny. W wakacje bylem w Turcji, tam tez mialem pewne problemy zwiazane z ukladem pokarmowym (biegunka- prawdopodobnie czerwonka). Kilka lat temu rowniez mialem problemy z ukladem pokarmowym- biegunki. Nie pamietam czy moj stolec stal sie waski po tym wydarzeniu, czy pozniej. Nie odczuwam zadnego bolu podczas wyprozniania, ogolnie wszystko jest w porzadku, jedynie niepokoi mnie ten waski stolec. Generalnie zastanawiam sie, czy w moim przypadku, zwezona srednica stolca jest spowodowana podraznieniem jelita grubego/ cienkiego podczas tych silnych rozwolnien i czy na przyklad kuracja paleczkami kwasu mlekowego (poprawa flory bakteryjnej jelit) + dieta bogata w blonnik (rozszerzenie swiatla jelit) jest dobrym rozwiazaniem. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli nie ma innych dolegliwości tj. bóle brzucha, śluz czy krew w stolcu to nie ma powodów do obaw. Jeśli jednak ma Pan wątpliwości można oczywiście udać się do lekarza. Wygląd stolca jest wynikiem najpewniej stosowanej diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

nie chce pana straszyc ale ja mialam cienki kal czasami bole w podbrzuszu ale nie byly to duze bole zrobilam kolonoskopie i okazalo sie ze mam raka jelita grubego radzilabym zrobic kolonoskopie i to jak najszybciej zeby sie upewnic czy nic tam nie ma to sie rozwija bezobjawowo a cienki kal jest sygnalem ze cos jest nie tak nie ma sie co martwic tylko zrobic badanie kolonoskopie zycze duzo zdrowia im wczesniej tym wieksze szanse na wyzdrowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×