Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie EUS przy guzie trzustki


Gość Jolanta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mojego dziadka, lat 77, rozpoznano guza głowy trzustki C 25.0 ( proces zapalny lub rozrostowy). Miał robiony tomograf, USG, gastroskopię. W Śremskim szpitalu został wykonany zabieg ERCP i nic poza tym. Dziadek został odesłany do domu. Lekarz domowy zasugerował mi, abym znalazła szpital, w którym wykonuje się badanie EUS - ultrasonografia endoskopowa. Nie mam pojęcia gdzie i jakie szpitale takie badanie wykonują. Sugestia lekarza - Wrocław. Wiem, że nie uratuję dziadka, ale potrzebuję na piśmie wręcz potwierdzenia, że to jest nowotwór, abym mogła zapewnić dziadkowi opiekę paliatywną. Proszę mi pomóc... PS.- Guz, to nie jest jedyna choroba dziadka. Do tego dochodzi gruczoł krokowy znacznie powiększony o wymiarach 4.3 cm x 5.7 cm symetryczny ( konieczne było zastosowanie cewnikowania stałego z powodu zatrzymania moczu i stanu zapalnego ), płuca bez zmian naciekowych, ale w górnym polu prawego płuca zmiany włókniste ( dziadek jest emerytowanym górnikiem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż (lat 41) ma zlecone badanie EUS podejrzenie torbieli trzustki wymiar zmiany to 103mmx53mm. zmiana umiejscowiona w głowce trzustki brak jednoznacznego okreslenia polożenia zmiany (wg opisu z KT wydaje sie jedynie że głowka trzustki lezy na guzie) badanie w kierunku nowotworu dało wynik pozytywny dla męża - brak komórek rakowych, po konsultacjach zaproponowano zabieg Jurasza - czy zasadnie? czy może istnieje inna możliwość???co robić???operacja czy endoskop i gdzie najlepiej w Polsce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj aniu. jedz do wrocławia do dctk to jest dolnośląskie centrum transplantacji komórkowych. do dr cezarego Judy i do prof Lange. CI ludzie códa robią. to jest na ul .grabiszyńskiej. mój tata przył dzięki nim prawie 2lata, a w gdyni dawali mojemu tacie 3 tygodnie i odmówili leczenia. trzymam kciuki odezwij się. pozdrawiam Gabi z gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×