Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej pod narkozą


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moim problemem jest przepuklina pachwinowa, mam ją od 4 miesięcy i byłem z nią u lekarza pierwszego kontaktu w moim mieście, lecz do operacji nie doszło gdyż wyjechałem na studia. Jest ona mała i nie boli mnie ona. Moje pytanie wiąże się z samą operacją. Operacji się nie obawiam lecz samego znieczulenia, czy znieczulenie musi być miejscowe, czy mogę się ubiegać, prosić nawet za dopłatą operacji pod narkozą, byle tylko nie miał tego znieczulenia w kręgosłup?? Bardzo panicznie boję się tego znieczulenia miejscowego, gdyż wiele znajomych miało takie znieczulenie i mają po nim komplikacje np. kuzyn po operacji przepukliny pachwinowej i znieczuleniu miejscowym ma do dzisiaj skurcze mięśni w okolicach kręgosłupa a na dodatek miał po operacji cewkowanie. Studiuję we Wrocławiu i byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł napisać w jakim szpitalu lub klinice we Wrocławiu wykonują operacje przepukliny pachwinowej pod narkozą. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przepuklinowiec

Lekarze niechętnie wykonują ten zabieg w znieczuleniu ogólnym. Spróbuj znaleźć klinikę, która operuje przepukliny metodą laparoskopowa - taką operację wykonuje się zawsze w znieczuleniu ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 32 lata.jestem po zabiegu przepukliny z obu stron przy znieczuleniu miejscowym.wklucie absolutnie nic nie boli i sadze ze jest bezpieczne,musisz poprostu byc w tym momencie nieruchomo i po wszystkim!natomiast sam ból po zabiegu jak przestaje dzialac znieczulenie jest ogromny ale leki przeciwbolowe troszke zlagodza bol!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ból po zabiegu jest spory ale zachowując się cały czas spokojnie, powoli mija. ten ból da się znieść. gorzej że czasami, po paru miesiącach boli jak w parę dni po operacji. a czasami nie czuć prawie nic. ja miałem znieczulenie w kręgoslup, bałem się tego ale okazało się że WCALE nie jest to straszne. natomiast po narkozie słyszałem, że ludzie źle się czują, wymiotują, nie jest ona tak bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem operowany pod narkozą / przepuklina pachwinowa/ miałem do wyboru rodzaj znieczulenia. po różnych wypowiedziach też miałem straszne obawy. powiem tyle. mam 56 lat, sport uprawiałem w młodości ,raczej rekreacyjnie. operacja trwała od zaśnięcia do obudzenia ok.1,5 godz. po przebudzeniu zauważyłem że jestem na innej sali na której pezebywało 5 albo 6 osób. bardzo się zdziwiłem że czuję się naprawdę dobrze. wypoczęty ,zrelaksowany skory do żartów. podszedł pan do mnie, zapytał o samopoczucie ja spytałem o godzinę i z ciekawości co ten ręczniczek robi na mojej klatce piersiowej, usłyszałem że na wypadek wymiotów. u mnie nic takiego nie było. czułem się lepiej niż przed zabiegiem bo praktycznie nie mogłem usnąć w nocy myśląc o zabiegu.żałuję że zwlekałem aż 5 lat. za dwa lata pójdę z drugą przepukliną po lewej stronie i wybiorę tylko i wyłącznie znieczulenie ogólne. następnego dnia sam wsiadem do samochodu i sam ok. 3km, wróciłem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×