Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone wskaźniki wątrobowe


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałem zapytać o problem podwyższonych wskaźników wątrobowych. Jakiś czas temu pojawił się u mnie ból żołądka, później wątroby i brzucha. Udałem się do lekarza i zrobiłem sobie dodatkowe badania po których stwierdzono zółtaczkę mechaniczną i zapalenie wątroby. Wskażniki ALT 450 AST ponad 400, bilurabina ok 55. Po pierwszych wynikach dostałem skierowanie na drugie badania i wyniki były niższe tj. ALT 180, AST ok 120, bilurabina wrociła do normy, natomiast wskaźnik GGTP był w okolicach 170. Dodatkowo zrobiłem badanie na USG, które wskazało tylko wzmożona echogeniczność wątroby - stwierdzono początkowo otłyszczenie, ale badania cukru - 4,33mmol/l i cholesterolu były w normie. Udalem się do internisty na konsultacje i uzyskałem informację iż ta wzmożona echogeniczność jest wynikiem wcześniejszego zapalenia wątroby. Zażywałem Cholestil i Esentiale forte. Tydzień temu zrobiłem dodatkowo badania kontrolne i wyniki były w normie poza GGTP - 187U/l (glukoza 4,33 ALT 46, AST 28, bilurabina 10,00). Co jakiś czas wystepuje biegunka i lekki ból w lewej dolnej części brzucha. Co może być powodem podwyższonego ciągle GGTP i tego lekkiego pobolewania, które występuje co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Uszczególniajac podaną wyżej informację chciałem dodać iż problem pojawił sie około 1,5 miesiaca temu. Pierwsze badania były robione właśnie w tym czasie i wszystkie wskaźniki były podniesione. ALT 450 AST ponad 400, bilurabina całkowita 55, natomiast GGTP wynosił 580, a nie jak napisałem wcześniej 170. Kolejne badania kilka dni po wspominanym wyżej okresie. ALT 180, AST120, GGTP 430. Trzecie badani zrobione były w zeszłym tygodniu - GGTP - 187U/l (glukoza 4,33 ALT 46, AST 28, bilurabina 10,00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×