Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie sie ran pooperacyjnych


Gość ZENON

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 22 dni po zabiegu operacyjnym rana po operacyjna prawie zabliźniona jednak jej górny odcinek około 3cm nie goi się sączy się, test na posiew bakterii nie wykrył, co jest przyczyna tego stanu i jeszcze jedno pytanie czym mogę przemywać tą ranę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Trzy tygodnie temu miałam cesarskie cięcie. Lekarka założyła mi rozpuszczalne szwy zewnętrzne. Rana goi się bardzo ładnie jednak z prawej strony został kawałek żyłki. W szpitalu powiedzieli mi że ta żyłka sama odpadnie np podczas mycia. Tymczasem mimo tego że to już trzy tygodnie żyłka dalej jest. Jak długo mogę jeszcze czekac? Boję się że ten kawałek żyłki wrośnie i wtedy będzie problem z usunięciem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 8 dni po operacji kręgosłupa ( usunięcie przepukliny L4L5). Operacja przebiegła pomyślnie i wszystkie bóle przeszły :), niestety od 2 dni z rany (dolną cześć) saczy się jakaś ciecz (bezbarwna, bez zapachu), czy bez interwencji lekarza jest szansa ze to się samo zagoi? Opatrunki zmieniam 2 razy dziennie, okolice rany przemywam spirytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 2 miesiące po operacji haluksów rana nie jest całkowicie zagojona. Lekarz kazał mi usuwać martwy naskórek i mówił że to przyspieszy gojenie.Jak długo goi się haluks pooperacyjny i czy dalej mam usuwać martwy naskórek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Miałam plastykę wałów paznokciowych (wycięcie skóry wokół paznokcia w obu paluchach po obu stronach). Dwa dni temu ściągnięto mi szwy (po 10dniach). Do wyciągnięcia szwów nic się nie sączyło z rany, Teraz w obu palcach symetrycznie sączy się osocze - przezroczyste, żółte, podbarwione krwią, a w około skóra zrobiła się taka jakby po pęcherzu... Konsultowałam to z podologiem, on twierdzi, że nic niepokojącego się nie dzieje. Ale ja mu nie ufię *) czy takie wysięki są normalne po zdjęciu szwów? Normalnie chodzę, więc rana pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewa Solka

Jestem 2 miesiące po plastyce przepukliny brzusznej, w dole brzucha sączy się surowica z ropą. 2 lata temu miałam gnijący wyrostek i zapalenie otrzewnej. Układ immunologiczny jest zachwiany. Posiew nie wykazał żadnego zakażenia , to są moje bakterie. Antybiotyki nic nie pomagają . Może dojść do zrakowacenia. Jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×