Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży naczyniak wątroby


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

Pszeczytałam wypowiedzi na temat naczyniaka wątroby i wiem że jeżeli są małej wielkości to nie ma co się martwić,ale mój naczyniak ma rozmiary 9cm na11,7cm.Parę lat temu miałam embolizację tętnicy wątrobowej która nie powiodła się.Teraz nie wiem co mam z tym robić,więc proszę o poradę.Naczyniak mieści się w prawym płacie wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Kilka miesięcy temu moją mama kilkakrotnie miała dolegliwości w postaci meczących bóli w środkowej części brzucha, ostrych wymiotów i odwodnienia. Po pewnym czasie trafiła do szpitala w naszym niedużym mieście, gdzie stwierdzono także krwawienie do światła przewodu pokarmowego. Wykonano TK jamy brzusznej, które wykazało guza obejmującego prawie cały lewy płat wątroby (opis: ropień?, przerzut? HCC)?. Kolonoskopia i gastroskopia nie wykazała żadnych odchyleń.W szpitalu mama dostała także zatoru tętnicy udowej, była operowana w trybie pilnym. Płytka z TK do konsultacji trafiła do Oddziału Chirurgii Watroby na Banacha. Po ok. 1,5 mies. lekarze na Banacha udzielili nam informacji telefon., że to naczyniak-zmiana łagodna. Jednak w celu ustalenia czy jest on do resekcji kazano nam zrobic kolejny tomograf, bo tamten był złej jakości. Czekamy teraz kolejne tyg. na termin tomografu. Mama czuje sie źle boli ją coraz bardziej, nie może spać, najsilniejsze bóle wystepują, głównie przy gwałtowniejszym ruchu. Co mam dalej robic? Wiem,, że to jest niebezpieczne dla Mamy, czy ten zator który miała może być związany z naczyniakiem (boli ja teraz druga noga). Czy ta operacja jest niebezpieczna i jaki moga wystąpić powikłania? Czy koniecznie musi być operowana na Banacha, czy wystarczy wojewódzki specjalistyczny szpital? Z góry dziekuję ozaodp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×