Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina ponadpępkowa (linia biała mięśni brzucha)


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, moje pytanie dotyczy czekajacej mnie w krotce operacji,a mianowicie: Jestem juz po jednej operacji przepukliny pepkowej ktora sie ponowila i otwarcie przemiescilo sie bardziej do gory (powyzej pepka linia biala).Dalem sobie to zoperowac przed dwoma laty przez normalna operacjie ( czyli rozciecie) ze wstawieniem siatki, ale i to nie zdolalo sie pozadnie zagoic i ponownie mi peklo.Jednak tym razem pekniecie jest tylko lini bialej okolo 3 cm powyzej pepka na dlugosci okolo 4cm.Lekarz proponuje mi operacej Laparoskopowa przy uzyciu siatki ktora by zakryla znaczna powierzchnie tego calego oslabionego u mnie miejsca jednak mowi ze miesni nie bedzie juz ze soba zszywal gdyz i tak nie utrzymaja tego nasilenia...Ja obawiam sie ze po operacji moge byc nie zadowolony gdyz na srodku jesli nie beda te miesnie zeszyte i tak napewno zostanie ( czy tez bedzie powstawalo) wybrzuszenie gdyz jelita beda napewno naciskaly na to najbardziej miekkie miejsce. Prosze o podpowiedz czy jest to panskim zdaniem wlasciwy wybor operacji w moim przypadku, czy tez moze mam prawo zazyczyc sobie najpierw zlączenia miesni a dopiero zastosowania calej tej siatki w sposob laparoskopowy w celu uzyskania estetycznego jak i fizycznego czyli mocnego zwiazania calego tego juz mocno u mnie oslabionego miejsca..? Jestem poprostu juz troche zmeczony tym problemem gdyz bede do niego podchodzl po raz trzeci,dlatego nie chce czegos zrobic za pochopnie bez uslyszenia paru zdan na ten temat od fachowcow. Dziekuje z gory za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno plastyka przepukliny ze wstawieniem siatki jest u Pana trafnym wyborem. Jest to metoda beznapięciowa i nie powinno dochodzić po niej do nawrotu. Poza tym jest szansa, że mięśnie powrócą do prawidłowego położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 24lata i jestem tydzień po operacji przepukliny pępkowej po operacji lekarz powiedział że mam rozstęp na całej lini białej zaproponował zszycie tego czy to jest konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×