Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle głowy i szum w uszach po znieczuleniu w kręgosłup


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety nie jest to odosobniony przypadek, dokładnie mam takie same objawy. W tym tygodniu we wtorek byłem znieczulany w kręgosłup, była to operacja przepukliny pachwinowej, wypisany zostałem następnego dnia po 12 godzinnym leżeniu, w czwartek zacząłem mieć problem z uszami, lekko się zaczęły zatykać co jakiś czas. Dziś jest już piątek czyli trzeci dzień po zabiegu a moje uszy są non stop zatkane, szumią i dzwonią. Zauważyłem że jestem *wrażliwy* w tym stanie na niskie głuche dźwięki, np. jakieś uderzenie w ścianę lub piętą o podłogę, odgłos taki sprawia że szum się nasila w tych momentach. Proszę o poradę, czy po takim zabiegu w szpitalu powinni zrobić morfologię krwi na poziom czerwonych i białych ciałek krwi oraz np. poziomu wapnia w organiźmie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno mam pytanie, czy po takim zabiegu..., po wszczepieniu siatki (mam 34 lata) powinno się zażywać leki przeciwzapalne, ja na odchodne dostałem Zaldiar, Ketonal forte i Polprazol - nie jestem do końca przekonany co do tych leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to już ponad miesiąc, na głowę już dostaję. Byłam na wszystkich możliwych badaniach słuchu, słyszę wszystko, ale ucho mam zatkane i ogromnie mi w nim huczy!!! za tydzień idę na tomograf głowy z kontrastem, ale też czuję, że nic z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest piąty rok po operacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szumy uszne pojawiły się na drugi dzień po operacji i były tak nasilone, że prawie nie słyszał jak się do niego mówiło. Dzisiaj szumy są słabsze. Zażywał różne leki neurologiczne i przeciwbólowe, jednak szumy pozostały i są dni kiedy szumy są słabe ale po kilku dniach nasilają się. Był na badaniach u wielu specjalistów ale bez pozytywnego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Po operacji kręgosłupa szyjnego którą miałem 3-mce temu mam ciągłe szumy uszne, ciągłe dzwonienie (jak dźwięk cykad). Pod wieczór szumy się nasilają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Po znieczuleniu w kręgosłup, podczas operacji RIRS (usunięcie kamieni z nerki), zaczęły się szumy w prawym uchu. Byłam już u wielu specjalistów i każdy jest zdziwiony i mówi, że nigdy o czymś takim nie słyszał, aby po znieczuleniu w kręgosłup wystąpiły szumy. Zadaję sobie pytanie czy my wszyscy wymyśliliśmy sobie związek szumów jeśli żaden lekarz nie słyszał o tym powikłany.

Kazali mi zapisać się do Poradni Szumów Usznych w Kajetanach. Minął rok i nie mam już nadziei na poprawę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×