Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i drętwienie nogi po operacji na przepuklinę pachwinową


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27lat i miesiąc temu miałam operację na przepuklinę pachwinową prawostronną i do dziś mnie boli to miejsce,oraz noga niżej,czasami nawet mi drętwieje i z tyłu plecy chyba od tego bólu.Przepisał mi lekarz leki od więzadła,bo i to podejrzewał.Leki pomagają wtedy jak siedzę lub mało chodzę.Jednak boli jak trochę pochodzę bądz zacznę coś robić.Wydaje mi się,że zbiera mi się ropa,zaczyna wyglądać jak krosta z ropą.Co to może być?Co powinnam zrobić?Jak długo może mnie to jeszcze boleć?Czy może być to ropa?,jeżeli tak czy to jest bolesne?Z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co może Panu dolegać. Prawdopodobnie doszło w czasie zabiegu być może do uwięźnięcia nerwu w tkankach operowanych co wywołuje długotrwałe dolegliwości bólowe. Takie bóle jednak systematycznie łagodnieją (dochodzi do regeneracji nerwu) i ustępują. W tym przypadku stosuje się leki przeciwbólowe i czasami blokady nerwu. Czy zbiera się Panu ropna - raczej wątpię po tak długim okresie od zabiegu. Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga, który Pana prowadził po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza chirurga,stwierdził,że wszystko jest ok.Wspomniał,że mogło dojść do naruszenia nerwu i przepisał lek Keto Spray Forte,że jest to lek silny i po tym powinno pomóc,zaś nadal bez skutku.Zaczynam się załamywć, bo zamiast lepiej to gorzej.Ciężko jest mi nawet chodzić,nawet jak siedzę to boli.Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej. Do tygodnia po operacji było wzorowo jednak po tygodniu zaczyly sie dziwne bóle i pieczenie jak po oparzeniu w kroczu i na wewnętrznej stronie uda. Do tego silna przeczulica w całym obszarze oparowanym powodująca bardzo duży dyskomfort przy chodzeniu oraz problemy ze snem. Nie działają żadne leki nplz, np. Ketonal 100mg czy miejscowy diclofenak 4%. Próbowałem też tramal 50mg i działanie prawie żadne. Chirurg też mówił o tych nerwach i kazał się uzbroić w cierpliwość, ale ciężko to wytrzymac. Zaczynam być mocno przestraszony :-( i idę do neurologa. Jest tu ktoś kto się z czymś takim zmagał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo, tzn ból i pieczenie nogi, pachwiny i miejcca operowanego. Operacja była tydzień temu i pierwsze 5 dni było super a teraz ból nie do zniesienia Jeśli coś panu pomogło to bardzo proszę napisać co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Jestem 4 dni po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Samo miejsce cięcia już nie boli ale kilka razy dziennie muszę odkaszlnąć. Czuje wtedy natychmiastowy ból w wewnętrznej stronie uda i w pachwinie i na jadrach. Kaszlac czuje jakby te miejsca natychmiast wypełnialy się jakimś (jadowitym plynem). Efekt jest taki że udo i jądra bolą mnie tak że nie mogę ich dotknąć nawet opuszkiem palca. Czy to możliwe że mam jeszcze np przepuchline udowa? Dlaczego tak boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×