Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niespecyficzny guzek płuca prawego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Wykryty podczas badania TK klatki piersiowej. mój wiek 70. To badanie zostalo zlecone przez pulmonologa w sprawie kontroli wykrytego rok temu niespecyficznego guzka podoplucnowego 3,5mm w seg.9 pluca lewego. Wielkosc tego guzka nie zmienila sie od poprzedniego badania TK. Moje pytanie: co to jest ten niespecyficzny guzek ? Czy guzek ten wymaga dalszych badan, np histopatologicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Jak interpretować wyniki - mam 55 lat, od 4 lat stymulator (bradycardia, blok III stopnia) Z powodu porannego kaszlu utrzymującego się od kilku miesięcy, który ustępuje po odkrztuszeniu flegmy - w standardowym rtg klatki stwierdzono pasemka zwłóknień w dolnym polu płuca lewego - info.od pulmonologa stan po zapaleniu płuc, nic się nie dzieje, ble,ble więc spoko luzik. Dodam spirometria ok. Kilka dni wstecz trafiłam do szpitala z rozpoznaniem omdlenie i zapaść bez utraty przytomności. Lekarz na sor zlecił m.in tomografię klatki piersiowej i w opisie: nie stwierdza się ubytków wypełnień. Miąższ bez zagęszczeń. Niespecyficzny guzek 5 mm w segmencie 4 płuca lewego i zalecenie konsultacja u pulmonologa - czekam w nerwach na wizytę. Otępiała, ogłupiała po spędzonych na siedząco w poczekalni 6 godzinach, diagnozę usłyszałam około północy NIE dopytałam. Teraz w nerwacji czekam na wizytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×