Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma macrocellulare immunofenotyp chr,syn


Gość Marla

Rekomendowane odpowiedzi

mój tato mial robione kolejne badanie po operacji jelita grubego. czy moze mi doktor wyjasnic co to znaczy, oto wynik badania, rozpoznano: carcinoma macrocellulare immunofenotyp chr,syn wykonano ekspresję antygenu proliferacyjnego ki67 w ponad 60% jąder komórkowych. barwienie mucykarminem nie wykazało obecności śluzu. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze,moja mama zmarła 10 lat temu:-(Mialam 18 lat,chyba rak jelita grubego?i tu moje pierwsze pytanie?z tego co pamietam jelito zaatakowane i watroba czy istnieje taka mozliwosc,ze rak zatakowal najpierw watrobe a przezuty byly do jelita grubego?nie mam zadnej niestety dokumentacji z jej choroby,to wogole bylo tak szybko,jak juz poszla do lekarza miala liczne przezuty,od dluzszego czasu krwawila przy oddawaniu kalu.Pamietam rowniez ze unikala wszystkich skorek z owocow warzyw wogole z wszystkiego co mozna bylo sciagala je,czy to moglo sie przyczynic do rozwoju tego raka?oczywiscie jezeli zaczal sie faktycznie od jelita grubego.Od wtedy do teraz nie myslalam o tym,ze moge byc zagrozona.Jak narazie nie mam zadnych objawów sygnalizujacych o nieprawidlowej pracy jelit,niedawno robilam markery wynik w granicach normy,kiedy powinnam zaczac badania profilaktyczne w tym kierunku?chodzi mi o kolanoskopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak powstał na pewno w jelicie grubym i dał przerzuty do wątroby (nie ma innej możliwości klinicznej). Na rozwój raka nie miało na pewno żadnego wpływu unikanie skórek z owoców. W wieku 50 lat należałoby wykonać przesiewowo pierwsze badanie kolonoskopowe. Oczywiście także ważne jest okresowe badanie przez lekarza (także przez odbyt co około 1 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za powyższą odpowiedz.Mam jeszcze jedno pytanko,badanie na markery nowotworowe daje nam 100% pewność,że nic nie dzieje się w jelicie?co jaki czas robić badanie na markery nowotworowe?Z góry dziekuje.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×